Čínsky horoskop LÁSKY na rok ZAJACA

od 22. januára 2023 do 9. februára 2024
 

 

POTKAN

 

Ako funguje vo vzťahu?

Ľudia narodení v roku Potkana sa zvyčajne veľmi dobre starajú o svojho partnera, o rodinu aj o všetkých blízkych priateľov. Majú ideálne predpoklady na to, aby ich vzťah prekvital. Dokážu vytvoriť dobrú rodinnú atmosféru a harmóniu. Radi zdieľajú, dobre komunikujú, sú otvorení a priami. Niekedy bývajú tvrdí a príliš prísni na svoje okolie. O vzťahu majú svoju konkrétnu predstavu, ktorú sa snažia naplniť. Dokážu ísť nekompromisne za svojím cieľom. Myslia to však dobre a sú to skvelí manažéri, ktorí radi riadia ostatných a život celej rodiny. Keďže sú to jangové znamenia mávajú zvyčajne množstvo energie, ktorú rozdávajú naokolo. Milujú spoločenský život, radi sú centrom diania a ich záujem o informácie z nich robí dobre orientovaných spoločníkov, ktorí svojimi názormi prispievajú k hodnotnej debate. Čas s nimi je jednoducho zaujímavý a výživný.
 

Kto je vhodný partner?

Potkan si bude najlepšie rozumieť s Byvolom. Byvol je pasívnejší, Potkan je ten aktívnejší vo vzťahu a spolu dokážu vytvoriť ideálne fungujúci pár s hlbokým porozumením a dokonalou harmóniou energie Jin a Jang. V tomto prípade je lepšie, ak je Potkan muž a Byvol žena, pretože Byvola treba často vyťahovať z jeho letargie a niekedy doslova ťahať za sebou. Veľmi dobrý vzťah vie Potkan vytvoriť aj s Opicou a Drakom. Vždy budú kamaráti a bude ich spájať automatická blízkosť a porozumenie. Spolu budú veľmi silní a dokážu ľahko dosahovať ciele, vrátane spoločného podnikania a zarábania peňazí. Nekonfliktný a pohodový vzťah vytvorí Potkan aj s ďalším Potkanom, Hadom, Prasaťom, Tigrom alebo Psom. Problematické znamenia pre Potkana sú Kohút, Kôň a Koza. S nimi len ťažko dokáže udržať pokojný a šťastný vzťah, takže by bolo rozumnejšie, keby sa do ničoho vážnejšieho s nimi ani nepúšťal.
 

Čo mu prinesie rok Zajaca?

Buďte otvorení, odvážni a choďte za svojím cieľom. Tento rok máte horoskop nabitý množstvom hviezd pre podporu lásky a vzťahov. Ak máte stabilného partnera, chovajte sa lojálne, aby ste si vzťah nepokazili, pretože príležitostí na nové stretnutia bude viac ako dosť😊. Rok Zajaca vám prináša hneď niekoľko hviezd, ktoré hovoria o tom, že vaše vzťahy môžu prekvitať!  Hviezda Sila šťastia bude vyrovnávať vaše nálady a podporovať spokojnosť, radosť a naplnenie želaní. Hviezda broskyňového kvetu znásobí váš šarm a príťažlivosť pre opačné pohlavie. Šťastie v láske podporuje aj Hviezda romantiky, ktorá priťahuje harmonické šťastné udalosti. Nie je vylúčená ani svadba. Hviezda Mesiac navyše aktivuje vašu ženskú esenciu, jemnosť a ľahkosť komunikácie. Podporuje tiež umelecké sklony – najmä talent v literatúre. S takouto podporou môžete očakávať jeden z najkrajších rokov pre lásku. Užite si to!

HODNOTENIE ROKA PRE VZŤAHY: 5/5

 

BYVOL

 

Ako funguje vo vzťahu?

Byvol je pevný, silný a stojí na mieste dovtedy, kým ho okolnosti nedonútia aby sa rozhýbal a začal konať inak. Aj keď navonok pôsobí nehybne, vnútri má široký emočný svet, ktorý však len ťažko dáva najavo. Je skôr introvert. Jeho výhodou je, že je stabilný, oddaný a verný. Tiež je silne rodinne založený a citlivý na svoje potomstvo, o ktoré sa s láskou stará. Ako partner dokáže byť veľmi trpezlivý, má pochopenie pre ľudské chyby a slabosti. Byvol sleduje vždy vyššie ciele a v živote postupuje pomaly, ale podľa dobre premyslenej stratégie. Byvol nemá rád zmeny, a preto často zotrváva v partnerstve aj v čase, keď vzťah už nefunguje. Ak však na Byvola niekto vytvára prílišný tlak, je schopný zmobilizovať svoje sily a hlavou preraziť múr. Aj pokojný Byvol má totiž svoje hranice a dokáže sa zmeniť na nepoznanie. Je potom veľmi náročné znovu obnoviť jeho dôveru a získať jeho city.
 

Kto je vhodný partner?

Najšťastnejší partnerský zväzok vytvorí Byvol s Potkanom. Aktívna energia Potkana mu dáva podnety na to, aby konal a postupoval dopredu. Táto dvojka bude vždy nerozlučná, bude pevne držať spolu a kráčať životom so vzájomnou podporou, hlbokým porozumením a láskou. Potkan je jediné zviera, ktorým sa inak dosť zaťatý a nepružný Byvol nechá v živote viesť a ochotne ho nasleduje. Tiež sa dokáže Potkanovi s dôverou otvoriť a aspoň čiastočne mu ukázať svoje city, čo je pre Byvola zvyčajne veľký problém. Potkan prináša Byvolovi do života šťastnú hviezdu Slnko, ktorá mu otvára dvere k múdrosti, štedrosti a vznešenosti, k spoločenskému postaveniu a dobrej povesti a tiež zmierňuje problematické a napäté situácie. Pekný a harmonický vzťah vie Byvol vytvoriť aj s Hadom a Kohútom. Tento vzťah bude mať vždy pevnú štruktúru a každý bude vedieť, kde je jeho miesto. Aj keď tieto spojenia budú mať skôr povahu veľmi blízkeho priateľstva, prežívanie tohto páru bude pohodové a radostné. Nekonfliktné znamenia pre Byvola sú Prasa, Tiger, Byvol, Zajac a Opica, aj keď Prasa a Zajac mu môžu niekedy prinášať úzkosť. V týchto vzťahoch mu však predovšetkým môže chýbať hlbšie citové prepojenie. Ľuďom, narodeným v znamení Draka, Psa, Koňa a Kozy by sa mal Byvol radšej vyhnúť, pretože toto spojenie mu nič dobré neprinesie ani v partnerstve, ani v pracovných vzťahoch. Spojenie s Kozou a Psom mu dokonca môže spúšťať karmický trest a Byvol sa môže ocitnúť pri nich pod obrovským tlakom, neschopný rozhodovať sa a brániť sa citovému vydieraniu.
 

Čo mu prinesie rok Zajaca?

Pocity smútku, osamelosti a pesimistické nálady sa Byvolom môžu tento rok objaviť častejšie ako by im bolo príjemné. Vylúčené nie sú ani citové či fyzické zranenia. Byvol by mal tento rok sedieť doma, vyhýbať sa rizikovým aktivitám, byť čo najviac v kruhu blízkych, vedome sa starať o svoju psychickú pohodu a citový svet – rozvíjať existujúce harmonické vzťahy a nenechať sa unášať zlými náladami. Relaxácia a pokoj mysle je to, čo Byvol tento rok potrebuje najviac. Ak sa bude držať svojich istôt a nebude sa púšťať do nových neznámych dobrodružstiev, potom môže tento rok zvládnuť s nadhľadom a v pohode. Pomôže mu uvedomenie, že vonkajší svet sa nezmenil a rok Zajaca mu neprináša žiadne výrazné prekážky. Nepohodu môže cítiť predovšetkým vo svojom vnútri a s tým dokáže pracovať. Aj napriek svojej introvertnej povahe, by mal teraz o svojich pocitoch čo najviac hovoriť. Vo svojom duchovnom rozvoji tak môže urobiť veľký pokrok a vytvoriť si ešte silnejšie puto s rodinou, priateľmi a s partnerom.

HODNOTENIE ROKA PRE VZŤAHY: 2/5

 

TIGER

 

Ako funguje vo vzťahu?

Tiger má veľa energie, je aktívny a často to ťahá vo vzťahu za dvoch. Jeho tem­perament mu predurčuje výbušnú povahu a mal by často fyzicky pracovať alebo športovať, aby dokázal svoju energiu uvoľňovať. Inak je veľmi tvorivý, obetavý, starostlivý, má rád aktívny životný štýl a nové podnety. Je vášnivý a citovo založený. Zároveň je to vodca a rád ovláda ostatných. Dokáže veľmi tvrdo bojovať za svoje ciele a neváha použiť akékoľvek zbrane. Je lepšie s ním nažívať mieri a prispôsobiť sa. Vtedy sa Tiger prejaví ako skvelý partner. Správne sa hovorí, že nie je dobré stúpať Tigrovi na chvost – je precitlivený na svoje slabé stránky, nedostatky a chyby. Dokáže byť veľmi urážlivý, ak mu ich niekto pripomenie. Potrebuje byť na výslní a v pozícii bezchybného vládcu. S jeho egom treba preto narábať v rukavičkách, inak sa prejaví tá impulzívnejšia stránka jeho povahy. Tiger ťažko odpúšťa a všetky zranenia si pamätá. Pre jeho partnera je rozumnejšie prejavovať mu priazeň, obdiv, náklonnosť a úctu a jeho slabosti jednoducho prehliadať. Vtedy sa Tiger svojmu partnerovi odmení lojalitou a vernosťou a bude fungovať pozitívne.
 

Kto je vhodný partner?

Najlepší zväzok dokáže aktívny Tiger vytvoriť s pokojným Prasaťom. Prasa totiž neznáša konflikty, chce udržiavať harmóniu a vždy sa radšej podriadi. Aj v tomto najideálnejšom spojení sa však skrýva element deštrukcie, ktorá prichádza vo chvíli, keď Prasa potlačí svoje potreby natoľko, že už stráca svoj vlastný priestor. Vtedy sa aj to najpohodovejšie Prasa môže zdvihnúť a odísť. Preto by mal Tiger narábať s Prasaťom citlivo a vážiť si to, čo dostáva. Tiger dokáže šťastný vzťah vytvoriť aj s Koňom a Psom, obaja milujú aktívny život a budú s ním dobre ladiť. Ich vzťah bude plný hravosti a spoločnej radosti z objavovania nových vecí. Navždy zostanú dobrými kamarátmi a toto partnerstvo má tendenciu dlho pretrvať.  Rozumieť si bude aj s Potkanom, Byvolom, Zajacom, Drakom, Kohútom, Kozou a ďalším Tigrom, aj keď s nimi nedokáže prežívať takú vášeň a hlbokú spriaznenosť. Otázne je spojenie Tigra s Hadom a Opicou. Tento vzťah môže byť plný vzájomného nepochopenia, pocitov nevďaku a výčitiek.
 

Čo mu prinesie rok Zajaca?

Aj v aktuálnom roku môže Tiger počítať s nebeskou podporou. Už minulý rok v jeho znamení Tigra mu priniesol viac energie a sily do života. Zajac ho ďalej ponesie na tejto vlne. Nebude to už tá silná, jangová energia predchádzajúceho roka, ale jinová a kultivovanejšia. Prirodzená impulzívnosť Tigrov sa teraz primerane zjemní. Tiger bude tento rok príjemným spoločníkom a v živote bude našľapovať neuveriteľne ľahko. Podarí sa mu všetko, na čo siahne. Postarajú sa o to predovšetkým dve hviezdy. Broskyňový kvet mu dá špeciálnu charizmu a schopnosť získavať priazeň ľudí na svoju stranu. Hviezda Slnko ho zas vystrelí do spoločnosti, v ktorej bude žiariť. Navyše mu prináša otvorenosť, múdrosť, štedrosť, veľkorysosť a autoritu. S takouto výbavou treba Tigrom odporučiť len jediné – choďte von, kontaktujte sa s ľuďmi a stúpajte po spoločenskom rebríčku nahor.  Ani o úspech v láske sa nemusíte báť. Dokážete harmonicky udržiavať svoj aktuálny vzťah, alebo si k sebe pritiahnuť nového ideálneho partnera, po ktorom túžite. Prichádza váš čas!

HODNOTENIE ROKA PRE VZŤAHY: 5/5

 

ZAJAC

 

Ako funguje vo vzťahu?

Zajac má šarm a sexepíl. Svojej príťažlivosti pre opačné pohlavie si je plne vedomý. Je citovo založený, vášnivý a často sa bezhlavo púšťa do milostných dobrodružstiev. Rád robí ramená, ale keď príde na lámanie chleba, väčšinou sa neprejaví ako hrdina. Môže sa stať, že zo vzťahu jednoducho zbabelo zdupká. Je to však perfektný kamarát a pohodový človek, ktorý dokáže udržiavať dlhodobé vzťahy a všetkým naokolo obetavo pomáha. Zajac miluje slobodu a nemá rád nátlak a ovládanie. Ak si nájde svojho ideálneho partnera, dokáže byť veľmi spoľahlivý a zodpovedný. V princípe chce žiť spokojným partnerským životom a vo vzťahu dobre funguje – je starostlivý, empatický a nápomocný. Nie je však vylúčené, že si občas odskočí za nejakou aférou. Má to v povaheJ.  Nemyslí to však zle a v princípe je príliš pohodlný na to, aby menil fungujúce partnerstvo. Nevera je pre neho adrenalínovým športom. Zajac je jednoducho hravý a rád objavuje nové veci, miluje inšpirácie a zaujímavé podnety a tiež si občas potrebuje niečo dokázať. Ako jinové znamenie môže byť introvertnejší a niekedy potrebuje pohladkať svoje ego a zvýšiť si sebaistotu. Často sa môže pohrávať s rôznymi možnosťami, ale na konci dňa mu chýba rozhodnosť a pevný postoj. Potrebuje preto jangového partnera, ktorý bude držať v rozumných medziach a nenápadne ho riadiť.
 

Kto je vhodný partner?

Pre Zajaca je najlepším partnerom Pes. Medzi nimi vzniká veľmi silné puto, láska a vášeň. Majú dobrý predpoklad aj na vytvorenie stabilnej rodiny. Pes je v tomto vzťahu ten silnejší a dominantnejší a Zajac sa mu rád prispôsobí. Aj s Prasaťom a Kozou dokáže Zajac vytvoriť harmonický vzťah, plný romantiky a inšpiratívnych vzájomných podnetov. Neutrálnymi partnermi pre Zajaca sú Byvol, Tiger, Zajac, Had a Opica. Toto spojenie síce neprináša toľko emócií, ale je nekonfliktné a bezpečné. Pozor by si mal Zajac dávať na vzťahy s Drakom, Koňom, Potkanom a Kohútom. Tu hrozí vzájomné nepochopenie a negatívne správanie na oboch stranách.
 

Čo mu prinesie rok Zajaca?

Zajace môžu tento rok smelo nasadnúť na vlnu úspechu. Prichádza ich znamenie a ony sa budú cítiť silnejšie a sebaistejšie. Ich prirodzené stránky povahy a všetky talenty sa konečne prejavia v plnej miere. No nielen to! Do horoskopu im prichádza výnimočná hviezda Generál. Jemné a introvertné Zajace budú zrazu obdarené silnými vodcovskými schopnosťami a rozhodnosťou. Získajú rešpekt v spoločnosti, prirodzenú autoritu a môžu siahať na vyššie spoločenské priečky. Dôležité však je, aby túto energiu pocítili, uchopili a využili. Majú na to všetky predpoklady. Milé Zajace, chcite od života viac! Chcite viac od svojich nadriadených v práci, aj od svojho partnera. Nebojte sa jednoznačne postaviť za svoje ciele, túžby a predstavy. Všetci vás budú rešpektovať. Máte unikátnu príležitosť usporiadať si svoj život nanovo – presne tak, ako chcete. Aj keď bežne nie ste zvyknutí riadiť ľudí, ani chod udalostí v živote, tento rok zistíte, že na to máte. Nič nepreháňajte, ale budujte si svoj nový svet s rozhodnosťou a odvahou. Veľa šťastia!

HODNOTENIE ROKA PRE VZŤAHY: 4/5

 

DRAK

 

Ako funguje vo vzťahu?

Drak je silná osobnosť. Je tvrdohlavý, cieľavedomý a orientovaný na seba. Často sa zdá, že je na seba neprimerane pyšný, ide však len o to, že je od naro­denia sebavedomý a svoje kvality ukazuje navonok. Pravdou je, že niekedy sa preceňuje a je na seba prehnane citlivý. Má veľké ego a potrpí si na kariéru. Spoločenský úspech, obdiv a uznanie vlastnej dôležitosti sú pre Draka kľúčové. Niekedy môže byť nekompromisný a tvrdý na všetkých vo svojom okolí, čo môže spôsobovať konflikty – rovnako doma, ako aj v práci. V láske je Drak nespútaný a dokáže naplno prežívať vášeň. City mu vychádzajú priamo zo srdca. Vo vzťahu sa chová zodpovedne a je stabilným partnerom dovtedy, kým sú rešpektované jeho potreby. Je ten, ktorý udáva tempo, okolo ktorého sa všetko točí a ako jangové znamenie sa ťažko prispôsobuje svojmu partnerovi – väčšinou vyžaduje, aby sa partner prispôsobil jemu. Drak jednoducho musí stáť na piedestáli a potrpí si na rešpekt a obdiv zo strany ostatných. Ak mu okolie dokáže vytrvalo mastiť ego a naladiť sa na jeho potreby, bude perfektným a zábavným partnerom. Nezriedka sa však stáva, že Drak opustí svoju rodinu, aby mohol nasledovať svoje sny, ideály alebo kariéru. Popri všetkom, na čom mu záleží, zostáva najdôležitejším sám pre seba.
 

Kto je vhodný partner?

Najideálnejší vzťah dokáže Drak vytvoriť s Kohútom. Ten sa mu ochotne prispôsobí a budú spolu nažívať v harmónii. Kohút je jinový a tiež sa rád predvádza, takže exhibicionizmus Draka mu vyhovuje a túto dvojicu si určite v spoločnosti všimnete. Budú sa navzájom podporovať a dobre spolu ladiť. Výborne si bude Drak rozumieť aj s Opicou a Potkanom. Toto spojenie je vhodné na rodinný život aj na pracovné vzťahy. Zažijú spolu veľa zábavy a tiež dokážu veľmi konštruktívne pracovať. Všetci majú veľa energie a sú to workoholici, takže ich spoločné projekty – rodinné či pracovné – budú prekvitať. Tiger, Had, Kôň, Koza a Prasa sa s Drakom vždy dohodnú, ale nebudú mať pre neho také hlboké pochopenie ako predchádzajúce znamenia. Obe strany bude tento vzťah napĺňať len čiastočne. Pozor by si mal Drak dať na spojenie s ďalším Drakom, Byvolom, Zajacom a Psom. Tieto znamenia nie sú pre neho vhodné a skôr či neskôr sa takéto partnerstvo rozpadne.
 

Čo mu prinesie rok Zajaca?

Tento rok sa bude Drakom dariť o trochu menej. Nepriaznivé vonkajšie okolnosti im môžu kaziť plány, no nebude to ich chyba. Aspekt „nezavineného nešťastia“ im prináša aktuálny roka Zajaca. Máme však pre nich aj dobré správy. Túto náročnejšiu konšteláciu bude vyrovnávať hviezda Slnko, ktorá zmierňuje všetky problematické situácie a pomáha úspešne zdolať všetky skúšky. Tiež prináša Drakom bohaté spoločenské kontakty a prestíž, obdarí ich veľkorysosťou, štedrosťou a autoritou. Aj keď rok Zajaca priamo nenahráva Drakom v láske a vzťahoch, so silnou podporou hviezdy Slnko môžu počítať v každom smere. Smelo sa teda pustite do nových projektov, nenechajte sa odradiť občasnými nezdarmi a zostaňte vytrvalí, aj keď veci nepôjdu celkom po prúde. Buďte si vedomí toho, že tento rok stoja blízki ľudia na vašej strane. O nové príležitosti, známosti, či zábavný život rozhodne nebude núdza! 

HODNOTENIE ROKA PRE VZŤAHY: 2/5

 

HAD
 

Ako funguje vo vzťahu?

Ľudia narodení v roku Hada majú silnú charizmu a veľa talentov, ktoré nedávajú najavo pri prvom kontakte. Sú opatrní a hĺbaví. Radi najskôr dlho pozorujú nejakú situáciu, alebo partnera, o ktorého majú záujem, až potom sa odhodlajú k akcii. Svoje emócie neukazujú navonok. Majú dobré srdce, hoci navonok pôsobia chladne. V spoločnosti radi konverzujú, sú milí a očarujúci. Doma sa však môžu prejavovať trochu uzavreto a nerozprávajú o tom, čo ich naozaj trápi. Had preto potrebuje partnera, ktorý sa k nemu dokáže priblížiť, otvoriť ho a povzbudzovať ho ku komunikácii. Had je pre mnohých ľudí tak trocha záhadou. Iba naozaj vnímavý partner ho dokáže skutočne spoznať a naladiť sa na neho.
Had veľmi dobre pozná všetky svoje stránky, aj tie tienisté. Aj keď sa dokáže dobre pretvarovať a skrývať svoje skutočné emócie, jemu samému by prospelo, keby sa dokázal viac otvoriť a pomenovať čo chce, aj čo ho trápi. Urobilo by ho to spokojnejším a šťastnejším, aj jeho vzťah by fungoval harmonickejšie. Väčšinou to Hady dokážu až v zrelej fáze života, alebo v hraničných situáciách, kedy už pred pravdou a vlastným vnútrom niet úniku. Komunikáciu o sebe a svojich pocitoch by mal Had rozvíjať celý život a vedome s tým pracovať.

 

Kto je vhodný partner?

Aj keď bude Had až magneticky priťahovaný k človeku, narodenému v znamení Opice, nie je to jeho najšťastnejšia kombinácia. Môžu spolu prežívať veľmi hlboké city a vášne, ale ich vzťah bude vždy trochu premenlivý. Na jednej strane veľká láska, na druhej sklony k deštrukcii a pocity nevďaku a nedocenenia zo strany partnera. Takýto vzťah si prejde mnohými rozchodmi a opätovnými návratmi. Ideálnejšími partnermi pre Hada sú preto Byvol a Kohút. S nimi môže vytvoriť stabilnejší vzťah. Možno s nimi nezažije veľkú lásku, dokáže však s nimi dlhodobo dobre vychádzať. Ich spolužitie bude pohodové a praktické. Rozumieť si bude aj s Potkanom, Drakom, Koňom, Psom, Zajacom, Kozou a ďalším Hadom. Tento vzťah bude pokojný, ale bez hlbšieho partnerského prepojenia. Nevhodné znamenia pre Hada sú Tiger a Prasa. Hrozia tu nedorozumenia, nestálosť, nedôvera a emočné zranenia.
 

Čo mu prinesie rok Zajaca?

Aj keď Hada čaká jednoduchší rok, ako bol ten predchádzajúci, ešte stále nie je ešte čas na veľké plány a sny. Nepriaznivé udalosti zvonka, aktivované v predchádzajúcom roku, ustupujú do úzadia, a to je dobrá správa. Hadom síce už nič nečakané neskríži cestu, no starosti budú mať hlavne sami so sebou. Na jednej strane si vydýchnu, na druhej strane nebudú ešte stále vedieť nájsť ten pravý smer a môžu byť nestabilní v myšlienkach i v činoch. Vo vzťahoch sa to môže prejaviť prelietavosťou. Ale možno práve ich súčasná túžba objavovať iné svety a meniť veci vo svojom živote, ich privedie k niečomu peknému a nečakanému. Život Hadov bude tento rok jedným veľkým dobrodružstvom. Prekvapia sami seba aj ostatných. Nevyhnú sa pritom určitým melanchóliám, pocitom samoty a chvíľkovým smútkom, no rozhodne sa nebudú nudiť. Ich život bude dynamický pestrý. Prichádza rok v znamení zmien!

HODNOTENIE ROKA PRE VZŤAHY: 3/5

 

KÔŇ

 

Ako funguje vo vzťahu?

Kôň má veľa energie, neodolateľný šarm a príťažlivosť pre opačné pohlavie. Je skutočným magnetom v spoločnosti. Kone navyše veľmi dobre myslia, sú vnútorne slobodné, otvorené a spontánne. Tieto vlastnosti ich predurčujú k tomu, aby v živote vyskúšali viacero vzťahov. Kôň nie je neverník, on len láskou a vášňami prechádza častejšie ako ostatní. Je to skvelý milenec, má rád sex a dopraje si aj krátke dobrodružstvá. Rýchlo sa zamiluje, ale jeho horúce city aj rýchlo vyprchajú. Ak si chce udržať trvalý partnerský vzťah, mal by ísť v citoch viac do hĺbky a fungovať oddane a stabilne. Ak Kôň nájde svojho ideálneho partnera, potom je veľmi starostlivý a urobí pre lásku všetko. Jeho ohnivá energia veľmi rýchlo ovládne každý vzťah. Nečakajte však, že vás bude nasledovať. Kôň sa ťažko prispôsobuje a dobre sa cíti najmä v roli vodcu. Konfrontácia s ním môže byť pomerne nepríjemná, keďže je impulzívny a má poruke dobré argumenty. Ak by ste mu dlho protirečili, alebo by sa s vami Kôň jednoducho necítil dobre, ľahko vás hodí cez palubu a bude životom ďalej kráčať bez vás. Je totiž extrémne samostatný a svojbytný. Takže vo vzťahu s Koňom platí – čo najmenej kritiky a všetko riešiť jemne a s ohľadom na jeho potreby. Ak ho dokážete rešpektovať a dopriať mu dostatok slobody, potom vám ukáže život vo veľkom štýle.


Kto je vhodný partner?

Kôň vytvorí dokonalé duo s Kozou. Budú si rozumieť po každej stránke a predovšetkým v citoch, vášni a sexe. Obaja sú veľmi spoločenskí, nespútaní a trochu prelietaví, takže je lepšie, ak do partnerstva vstúpia až v zrelšom veku. Aj s Tigrom a Psom dokáže Kôň vytvoriť veľmi pohodový a šťastný vzťah. Obaja mu budú vyhovovať svojím nespútaným temperamentom a aktív­nym životným štýlom. Inak to už môže vyzerať ak si tieto impulzívne jangové znamenia “skočia do vlasov“. Môže to pripomínať “talianske manželstvo“, kde bude vášnivé milovanie striedať vášnivé konflikty. Kôň nič nepokazí, ak si vyberie za partnera Hada, Draka, Opicu, Kohúta a Prasa. Môžu mať harmonický vzťah, no miera vášne a sexu­ality bude v týchto vzťahoch rozhodne menšia. Pre zmenu tam však bude viac pokoja a pohody. Ak si Kôň vytvorí partnerstvo s ďalším Koňom, pôjde tak trochu sám proti sebe. Deštrukčné tendencie na seba nedajú dlho čakať. Nebude sa mu dariť ani vo vzťahu so Zajacom, Byvolom a Potkanom.
 

Čo mu prinesie rok Zajaca?

Aby Kone zvládli aktuálny rok Zajaca, budú potrebovať veľa vytrvalosti, sebakontroly a pokojnú myseľ. Vzťahom v ich živote sa nemusí dariť najlepšie a Kone môžu byť nespokojné a deštruktívne. Svojou vrodenou impulzívnosťou môžu veci navyše kaziť. Často reagujú unáhlene, bývajú rozohnení a vášniví. Do situácie tohto roka, kedy sú ich vzťahy mimoriadne krehké, sa tento prístup nehodí. Všetko by mali riešiť s rozvahou a opatrne. Pomôže im v tom šťastná hviezda Mesiac, ktorá im dáva špeciálnu charizmu, jemnú ženskú energiu a schopnosť citlivo komunikovať. Sprevádzať ich bude aj ďalšia prospešná hviezda Sila šťastia, ktorá rozpúšťa obavy a starosti, prináša im pocit spokojnosti, radosti a pohody. Aspekty Koňov v roku Zajaca sú teda protichodné. Na jednej strane môžu mať tendencie k deštrukcii vzťahov, na druhej strane je tu harmonická energia podporných hviezd. Budú cítiť oboje. Ak sú však vedomí a duchovne zrelí, vyvarujú sa vlastných chýb a naladia sa na pozitívne stránky tohto roka.

HODNOTENIE ROKA PRE VZŤAHY: 2/5

 

KOZA


Ako funguje vo vzťahu?

Koza je milá, priateľská a spoločenská. Tiež je bystrá, inteligentná, tvorivá, má rozhľad a zmysel pre estetiku a umenie. Väčšinou dobre vyzerá a štýlovo sa oblieka. Napriek tomu je vnútorne neistá a svoju sebahodnotu si často potvrdzuje v krátkodobých vzťahoch. Pri takejto slobodnej a prelietavej povahe potrvá Koze dlhšie, kým sa usadí a nájde stabilitu po boku jedného partnera. A pritom – práve pocit istoty a zázemia je to, čo Koza potrebuje najviac. Koza sa však ľahko nechá ovládať pudmi, potrebuje stále nové podnety a inšpirácie. Rada nadväzuje viaceré paralelné vzťahy s opačným pohlavím. Hranice intimity pritom prekračuje spontánne a nevinne a často na tom nevidí nič zlé. Koza sa nerada viaže, a tak sa svojmu okoliu môže zdať nestabilná. Ak sa však Koza konečne otvorí skutočnej láske, dokáže byť jemná, citlivá a vytrvalá, tiež je mimoriadne empatická a vnímavá na potreby druhých. Potrebuje však partnera, ktorý ju bude denno-denne ubezpečovať o svojej láske a oddanosti a pritom nastaví hranice spoločného fungovania naširoko, slobodne. Vzťah s Kozou bude vždy trochu nekonvenčný.  
 

Kto je vhodný partner?

Ak si Koza vytvorí vzťah s Koňom, zažije veľkú lásku a vášeň. Sú pre seba stvorení a budú si rozumieť vo všetkom. Pozor si musia dávať na vzájomnú vernosť a oddanosť, aby tento vzťah nepokazili svojimi roztopašnými túžbami. Duševnú spriaznenosť, lásku, nehu a hlbokú sexualitu bude Koza zažívať aj s Prasaťom a Zajacom. Obaja sú veľmi vnímaví a Koza vďaka nim dokáže preniknúť aj do svojich najskrytejších citov. V týchto vzťahoch však môže chýbať rozhodnosť a moment akcie, keďže všetky tieto znamenia sú jinové a chýbajú im pevné postoje. Koza sa dokáže dobre zladiť aj s Drakom, Tigrom, Hadom, Kozou, Opicou a Kohútom. Nie je to však pre ňu ideálne spojenie a takýto vzťah môže plávať po povrchu. Fungovať jej to nebude ani s Potkanom. Absolútne nevhodnými partnermi sú pre Kozu znamenia Psa a Byvola. Pri nich sa bude cítiť pod obrovským tlakom a navyše si aktivuje karmické udalosti... Ani s jedným z nich to nemôže dopadnúť dobre.
 

Čo jej prinesie rok Zajaca?

Keď je Koze dobre, ide na ľad tancovať. Toto príslovie výborne vystihuje aspekty Kozy v tomto roku. Už-už si Kozy mysleli, že pre svoj partnerský život urobili dosť, že sa posunuli, že fungujú stabilnejšie a všetko majú pod kontrolou. Rok Zajaca ich však naučí, že práca na sebe nekončí nikdy. Svoj hala-bala prístup k životu budú musieť zmeniť. Aj keď im Zajac prináša viac-menej priaznivé konštelácie pre lásku i pre vzťah, pravdepodobne pochopia zopár dôležitých vecí. Napríklad, že by nemali neklamať, či prikrášľovať skutočnosť, pretože by sa im to mohlo vypomstiť. Tiež by si mali vyberať tých správnych partnerov pre biznis i priateľstvá, chovať sa čestne, neriskovať a neprekračovať hranice spoločenských noriem či zákona. Inak sa môžu stretnúť s negatívnymi udalosťami, ohováraním, stratou financií, či súdnymi spormi. O to viac budú potrebovať podporu svojho partnera. Ak Koza vycíti svoju silu, môže tento rok napokon držať udalosti pevne v rukách a rozdávať karty. Či bude na strane víťazov alebo porazených, o tom rozhodne len jej vnímavosť a duchovná zrelosť. Ak ste partnerom Kozy, buďte jej tento rok dobrým učiteľom.

HODNOTENIE ROKA PRE VZŤAHY: 3/5

 

OPICA

 

Ako funguje vo vzťahu?

S Opicou sa nikto vo vzťahu nenudí. Má prenikavý intelekt, zmysel pre humor, je šarmantná, plná energie a zábavná. Má nadhľad nad každou životnou situáciou a je vynaliezavá. Je to figliar, ktorý občas prelezie ostatným cez rozum. Voči ľuďom, ktorých si váži a má ich rada, je veľmi lojálna. Opice sú výborní partneri a skvelí rodičia, ktorí do vzťahu prinášajú nové zážitky a spoločenský život. Sú nadmieru bystré a šikovné a dobre sa uplatňujú aj v kariére. Vždy sú krok pred ostatnými. Majú vrodený optimizmus a k životu pristupujú hravo a s radosťou. Sú to tiež dobrí psychológovia, ktorí dokážu odtušiť potreby ostatných a napĺňať ich. Rodina, partner a priatelia sú u nich na prvom mieste.

Opicu však ťažko skrotíte. Nebude žiť v mantineloch, neznáša obmedzenia, je to rebel, ktorý rád prekračuje hranice a skúša nové veci. Opica potrebuje množstvo podnetov, a tak je lepšie dopriať jej trochu slobody a spoločenského života, ako ju zväzovať. Tak, či onak, Opica vždy dosiahne svoje a vynájde sa v každej situácii. Je mimoriadne životaschopná a svoje okolie osviežuje novými pohľadmi na bežné veci, praktickosťou a inovatívnymi riešeniami. Nikdy ju nepodceňujte, je to skvelý stratég, ktorý nespúšťa zo zreteľa svoj cieľ.

 

Kto je vhodný partner?

Aj keď Opicu najviac priťahuje tajomný Had, s ktorým vie nadviazať najhlbšie spojenie, tento vzťah bude vždy oscilovať v extrémoch. Hrozia tu opätovné rozchody a návraty, pocity nespokojnosti a nevďaku. Preto je pre Opicu ideálnejšie spojenie s Potkanom a s Drakom, s ktorými dokáže vytvoriť pohodový a harmonický vzťah. Obe znamenia sú veľmi dynamické, takže Opica si s nimi bude výborne rozumieť. Tieto jangové znamenia dobre komunikujú, majú radi spoločnosť a ľahko sa z nich stane doslova celebritný pár. Aj keď sa môžu občas pohádať, keďže obaja sa neradi podriaďujú a prispôsobujú a dokážu byť impulzívni, rýchlo sa zasa udobria. Vhodné znamenia pre Opicu sú aj Byvol, Zajac, Kôň, Koza, Pes, Kohút a ďalšia Opica. Do partnerstva s Prasaťom budú Opici zasahovať nepriaznivé udalosti zvonka. Tento vzťah sa bude stretávať s mnohými prekážkami. Pochopenie nikdy nenájde Opica v Tigrovi, tomu by sa mala radšej vyhnúť.

 

Čo jej prinesie rok Zajaca?

Opice si konečne vydýchnu. Ich blízke vzťahy, priateľské i partnerské, boli v predchádzajúcom roku Tigra turbulentné a Opice si pravdepodobne uvedomili svoje chyby a posunuli sa o krok vpred v duchovnom rozvoji. Tento rok im môžeme sľúbiť prinajmenšom stabilitu a pohodu, pretože žiadne vážne životné skúšky ich už nečkajú. To však nie je všetko. S rokom Zajaca vstupuje do ich horoskopu jedna zo štyroch najsilnejších hviezd Dračia sila, ktorá je mimoriadne priaznivá. Prináša im poriadok v živote, podporuje silu pri dosahovaní úspechu a realizovaní vlastných snov, pomáha im prekonávať prekážky a minimalizuje všetky negatívne vplyvy, ktoré by im mohli vstúpiť do cesty. S jej podporou napokon všetko dopadne dobre. Aj situácie, ktoré môžu byť na prvý pohľad neriešiteľné, sa vyriešia akoby samé, či zásahom vyššej moci. Ak sebastredná Opica pochopila poučenia minulého roka, môže sa jej v roku Zajaca veľmi dobre dariť v bežnom i partnerskom živote.

HODNOTENIE ROKA PRE VZŤAHY: 4/5

 

KOHÚT

 

Ako funguje vo vzťahu?

Kohút je mimoriadne háklivý na svoj obraz v očiach druhých a často máva problémy s egom. Rád sa predvádza, ale v princípe je plachý a neistý sám sebou. Preto sa pomerne ťažko rozhoduje v každej životnej situácii, dlho váha a bojí sa neúspechov a emočných zranení. Kohúta treba veľmi podporovať, povzbudzovať a chváliť. Získať si ho môžete lichôtkami. Kohút má prirodzený šarm a príťažlivosť pre opačné pohlavie, potrpí si na svoj vzhľad a spoločenský status. Väčšinou sa mu dobre darí, lebo je schopný manažér, má rád systém a poriadok, je lojálny a spravodlivý. Je veľmi vnímavý a intuitívny, má rád umenie, dizajn a všetko pekné. Ak sa na neho naladíte a budete s ním narábať jemne, vráti vám to nehou a starostlivosťou. Vyvarujte sa však toho, aby ste mu povedali čokoľvek kritické. Aj maličkosť sa ho dotkne, zraní jeho ego a bude si to dlho pamätať. Kvôli svojmu egu, potrebe potvrdzovať si svoju hodnotu a tiež vďaka svojej charizme a sexepílu, môže mať Kohút občas problém s vernosťou vo vzťahu. Keďže príležitosti prichádzajú samé a on nemusí takmer nič robiť pre to, aby pritiahol záujem okolia, mal by sa učiť zodpovednosti, zdržanlivosti a sebadisciplíne. Mnoho Kohútov však dokáže zotrvať vo vážnom partnerskom vzťahu až v zrelej etape života, prípadne po predchádzajúcich nezdaroch a negatívnych skúsenostiach.
 

Kto je vhodný partner?

Najlepší vzťah vytvorí Kohút s Drakom. Ideálne spojenie vznikne, ak je Drak muž a Kohút žena. Budú prežívať veľkú lásku a aj v praktických životných otázkach nájdu porozumenie. Harmonické partnerstvo bude prežívať Kohút aj s Byvolom a Hadom. Dokážu spolu vytvoriť veľmi dobre fungujúci vzťah a systém s jasnými pravidlami. Ostatné znamenia ako Prasa, Opica, Tiger, Kôň a Koza sú pre Kohúta nekonfliktné. Bude s nimi nažívať vo vzájomnej spokojnosti. Nie celkom šťastné je spojenie Kohúta s ďalším Kohútom. Tieto vzťahy bývajú problematické, citovo frustrujúce a nenapredujú. U oboch môžu dokonca spúšťať nejaký druh závislosti. Ani v partnerstve s Potkanom sa Kohútovi nebude dariť. Môže mať pocit, že robí to, čo nechce a bude trvalo nespokojný. Toto partnerstvo sa s najväčšou pravdepodobnosťou po čase rozpadne. Nedohodne sa ani so Psom a Zajacom, ich svety sú od seba veľmi ďaleko. Lepšie je do ničoho vážneho sa s nimi ani nepúšťať.
 

Čo mu prinesie rok Zajaca?

Kohút prejde v roku Zajaca transformáciou. Nič nepôjde podľa jeho predstáv a môže sa cítiť ubitý a zatlačený do kúta. Vnútorné konflikty, ani otvorené spory s partnerom, nie sú vylúčené. Kohút, ktorý si potrpí na svoje postavenie, schopnosti, moc a ego, dostane trochu po nose. Benefity tohto roka sú však viac ako jasné. Lepšie sebapoznanie, rovnovážnejšie nastavenie vzťahu a väčšia pokora. Úrodu z aktuálneho poznania, bude Kohút čerpať až v nasledujúcom roku Draka, kedy všetko pôjde podľa jeho predstáv. Tento rok však bude musieť o svoje postavenie a potreby zabojovať. Bude to pre neho náročné a môže sa cítiť vyčerpaný. O to viac by si mal dopriať čas pre seba a rozptýliť sa príjemnými aktivitami. Pokrok je na ceste. Kohút pochopí, že jeho partnerský vzťah potrebuje nové nastavenia. Z oblakov ilúzií pristane na zemi. Napokon však všetko zvládne. Je dosť bystrý na to, aby spozoroval negatívne zmeny, a má sa natoľko rád, že sa vždy postará o svoje potreby. Naša rada znie – postupujte po malých krokoch a buďte asertívni v každej situácii.

HODNOTENIE ROKA PRE VZŤAHY: 2/5

 

PES
 

Ako funguje vo vzťahu?

Pes je známy svojou oddanosťou a lojalitou. Je pomerne konzervatívny a nerád mení zaužívané pravidlá. Vyhovuje mu stabilný vzťah. V rodinnom systéme sa cíti veľmi pohodlne. Aj v prípade, že si odbehne za nejakým dobrodružstvom, vráti sa do zaužívaných koľají, pokiaľ má doma dostatok komfortu. Pri vážnejších životných rozhodnutiach nereaguje vždy pružne a nemá rád zmeny. Je otvorený a úprimný a dokáže vnímať potreby a emócie druhých. Stará sa o všetkých vo svojom okolí a dobre zabezpečuje chod rodiny. Niekedy si toho na seba berie priveľa a cíti sa byť zodpovedný za iných. Mal by si uvedomiť, že nespasí celý svet a nechať viac úloh aj na druhých. Väčšinou je šarmantný a príťažlivý. V spoločnosti je mimoriadne obľúbený, pretože má zmysel pre humor a dokáže odľahčiť aj vážne témy.
 

Kto je vhodný partner?

Pes vytvorí dokonalý vzťah so Zajacom. Títo dvaja si budú rozumieť vo všetkom – od hlbokého duševného prepojenia až po vášeň a sexualitu. Pes je však dosť impulzívny, a tak si ľahkovážny Zajac musí dať pozor, aby ho veľmi nedráždil svojimi roztopašami. Aj s Tigrom a Koňom si môže Pes užívať šťastný vzťah. Ich spoločný aktívny temperament im zaručí pestrý život. Budú mať veľa priateľov a radi sa budú ukazovať v spoločnosti. Pohodové partnerstvo čaká Psa aj s Prasaťom, Potkanom, Hadom, Opicou a ďalším Psom. Nemôže však čakať, že ho tento vzťah vynesie do výšok, po čase sa pravdepodobne začne nudiť. Pes by sa mal určite vyhnúť spojeniu s Drakom a Kohútom a tiež vzťahu s Byvolom a Kozou. Tieto znamenia budú vždy na seba narážať, stretávať sa s nepriazňou osudu a prechádzať ťažkými životnými skúškami. Z kratšej cesty ľahší návrat – predovšetkým Byvolovi a Koze by sa mal Pes radšej vyhnúť.
 

Čo mu prinesie rok Zajaca?

Pes má tento rok doslova na ružiach ustlané a naozaj sa oňho nebojíme. Spojenie so Zajacom mu prináša 6 harmónií, čo znamená šťastie všeobecne i v partnerských záležitostiach a prežívanie pravej lásky. Ak žijete v pevnom vzťahu, vaše spojenie sa prehĺbi a môžete objaviť nepoznané city či znovuzrodenie vzájomnej príťažlivosti. Ak ste sami, rozhodne to tak tento rok nezostane. Aj keď sú Psy v princípe veľmi racionálni a okolie ich môže vnímať ako chladných ľudí, v roku Zajaca budú prekypovať citovou otvorenosťou a rozdávať lásku či radosť na každú stranu. Psy budú jednoducho žiariť šťastím a spokojnosťou. Majú pred sebou unikátnu príležitosť nastaviť svoj partnerský život nanovo, aká sa im naskytne len raz za dvanásť rokov. Milé Psy, chopte sa tejto šance a choďte za svojím cieľom. Tento rok vám neprináša žiadne negatívne aspekty, naopak, len potenciál na šťastné vzťahy a harmonický život. Využite priaznivú silu tohto roka v každej oblasti života.

HODNOTENIE ROKA PRE VZŤAHY: 5/5

 

PRASA

 

Ako funguje vo vzťahu?

Prasa je pohodové a tolerantné znamenie. Myslí pozitívne a k životu pristupuje s optimizmom. Neznáša konflikty, a tak vždy radšej ustúpi. Je to dobrý stratég – ak s partnerom potrebuje niečo vážnejšie riešiť, počká si na vhodný čas. Prasa je starostlivé a podporuje všetkých vo svojom blízkom kruhu. Je úprimné, priateľské, milé, štedré a veľkorysé. Ako jedno z mála znamení dokáže odpúšťať. Aj v prípade, že ho niekto zraní, dokáže sa znova otvoriť a dať druhú šancu. Prasa sa málokedy sťažuje a svoje negatívne pocity si necháva pre seba. To sa Prasaťu občas vypomstí. Jeho partner väčšinou netuší, ak sa vo vzťahu necíti dobre. V tomto smere by malo Prasa na sebe popracovať a dávať viac najavo svoje emócie. Je to introvert, aj keď navonok pôsobí komunikatívne. Najdôležitejšie je pre Prasa udržiavať kľud a domácu pohodu, aj za cenu vlastných strát a utrpenia. Pre atmosféru rodiny a blaho všetkých jej členov urobí maximum. Jeho partner by však mal mať na pamäti, že aj poddajné a obetavé Prasa má svoje hranice a keď pretečie pohár jeho trpezlivosti, odhodlá sa aj k takému radikálnemu kroku, ktorým môže šokovať svoje okolie. Vnútornú silu Prasaťa netreba podceňovať, aj keď je neviditeľná...

 

Kto je vhodný partner?

Prasa si bude najlepšie rozumieť s Tigrom. Tiger je expanzívny, rád vedie a rozhoduje. Prasa sa mu pokojne podriadi. Dobre znáša aj Tigrove egocentrické sklony a tlmí jeho výbušný temperament. Tento vzťah však nemusí vydržať naveky. Keď bude Tiger neprimerane Prasa utláčať a nebude myslieť na jeho potreby, Prasa ho bez milosti opustí. Ideálne sa dokáže Prasa zladiť so Zajacom a Kozou. Tu nájde veľa empatie, vzájomnej blízkosti, hlbokého prepojenia a tiež dostatok nehy a láskania. K Prasaťu sa hodí aj Kôň, Pes, Kohút, Byvol, Potkan a Drak. Ich spolužitie bude harmonické. Prasa si však nebude rozumieť s ďalším Prasaťom, Opicou a Hadom. Lepšie urobí, ak si s nimi nebude nič začínať.
 

Čo mu prinesie rok Zajaca?

Aký ste mali minulý rok? Šťastný a láskyplný, alebo ako na hojdačke? Veríme, že prevažne šťastný a tento trend vám potvrdzujeme aj na ďalšie obdobie. Zajac a Prasa sú kamaráti. V ich spojení sú len priaznivé aspekty, takže nič by nemalo narušiť vašu šťastnú cestu vo vzťahoch, na ktorú ste sa vydali už minulý rok Tigra. Tentoraz vás na nej neprevádzajú žiadne veľkolepé hviezdy. Rok Zajaca hovorí však o harmonických spojeniach, stabilite, rovnováhe a pomoci zvonka od vyššie postavených osôb. Je to tak málo? Vôbec nie! Prasa, ktoré sa celý život zmieta v ambivalentných vzťahoch, kde na jednej strane zažíva veľkú lásku, na druhej strane jej ničiacu silu, sa konečne upokojí a nájde svoj stred. Bude jednoducho šťastné a spokojné s tým, čo má. Tento rok dáte svojmu partnerskému spolunažívaniu tú správnu mieru a váš vzťah bude naplnený vzájomným porozumením a láskou. Veľa šťastia!

 HODNOTENIE ROKA PRE VZŤAHY: 5/5