Pochutnávať si na skvelom jedle, mať štíhlu postavu a pevné zdravie môže byť realitou pre každého. Otázka ideálnej postavy a váhy trápi väčšinu žien od nepamäti. Veď ktorá z nás niekedy nevyskúšala osvedčenú diétu? Pri väčšine z nich je však efekt úbytku hmotnosti len krátkodobý.


Poznáte to, trápite sa prísnou diétou a už sa neviete dočkať, kedy obdobie odriekania skončí a vy si budete môcť opäť dopriať všetky svoje obľúbené jedlá. Vystresovaný organizmus si potom do zásoby uloží všetko, čo mu ponúknete. Veď, čo keď opäť príde nejaký exces a telo bude potrebovať zásoby na ďalšie obdobie hladu? A tak sa všelijakými diétami naša tuková vrstva len zväčšuje...  Otázka je, ako z tohto začarovaného kruhu von? Ako naučiť organizmus fungovať prirodzene, zachovať rovnováhu medzi príjmom a výdajom a prejsť procesom chudnutia k ideálnej váhe bez stresu a pri zachovaní zdravých procesov v tele? Na Klinike alternatívnej medicíny Terra Medica poznáme systém, ktorý umožní komplexnú zmenu životného štýlu a chudnutie pod odborným dozorom má dlhodobý a stabilný efekt.

Ako začať

Pre klientov s nadváhou je na úvod ideálny systém zdravej redukcie hmotnosti na úkor tuku, založený na konzumácii hyperproteínovej stravy Medidiet. Je skutočne komplexný a medicínsky podložený. Predstavuje jednoduchú, bezpečnú, mimoriadne efektívnu a rýchlu metódu znižovania nadváhy. Jej prednosťou sú významné liečebné účinky pri poruchách metabolizmu cukrov a tukov. Pozitívne ovplyvňuje liečbu počiatočných fáz cukrovky II. typu i ďalších ochorení s poruchami lipidového spektra. Telo si pri tomto systéme chudnutia dominantne vyberá spaľovanie tukov a zachovanie svalovej hmoty, čo umožní aj redukciu celulitídy a v konečnom dôsledku zamedzí vzniku jo-jo efektu. Redukcia tukového tkaniva sa dosahuje prísunom kvalitných, perfektne asimilovateľných a prírodných bielkovín vo forme instantných pokrmov, zaisťujúcich ochranu svalov, ktoré prirodzenou cestou navodzujú pocit nasýtenia. Kontrolu umožňuje detailné meranie na prístroji InBody. V pravidelných intervaloch sa meria množstvo podkožného, vnútrobrušného tuku, svalovej hmoty, množstvo vody v tele i  množstvo minerálov v kostiach klienta a určí sa rýchlosť metabolizmu pacienta.


Ketóza je špeciálny metabolický stav, ktorý v organizme vzniká vplyvom konzumácie hyperproteínovej stravy. Proteíny sa v organizme degradujú na tzv. „ketolátky“ – acetón, kyselinu acetoctovú a betahydroxymaslovú. Ketolátky prirodzenou cestou navodzujú pocit nasýtenia. Spolu so zníženým prísunom cukrov aktivujú odbúravanie zásobného tukového tkaniva organizmu, čo vedie k ochrane jeho bielkovinových rezerv, teda k zachovaniu svalového tkaniva. Ketolátky majú navyše prirodzený mierne euforizujúci účinok a sú silným zdrojom energie pre ľudský organizmus.

Schudnite s potešením

Chudnutie vďaka ketóze, pozostáva zo štyroch za sebou idúcich fáz. Každá fáza má význam nielen pre stratu nadbytočných kilogramov na úkor tukového tkaniva, ale súčasne učí klienta zásadám zdravého životného štýlu. Klient si osvojí a zažije zásady správneho stravovania, pitného režimu, pohybovej aktivity ale aj pravidelného režimu práce a odpočinku. Začne vnímať chudnutie ako zmenu, ktorá mu výrazne skvalitní život, prirodzene si osvojí aj zásady duševnej hygieny.  Už od prvej fázy je nutné špeciálne jedlá systému Medidiet doplňovať vhodnou zeleninou. Konzumácia povolených druhov zeleniny je takmer neobmedzená. Čím viac sa hmotnosť klienta blíži ideálnym hodnotám, tým menej špeciálnych instantných jedál konzumuje. Komplexný návod na správne stravovanie mu pomôže hladko a s potešením prejsť všetkými fázami systému chudnutia. Aby dostal klient skutočne komplexnú starostlivosť, Klinika alternatívnej medicíny Terra Medica začala spolupracovať s „Debničkarmi“ a so združením „Jedloznačne“. Najnovšie teda ponúka nielen komplexné dietologické služby, ale aj možnosť objednávky kvalitnej a lokálne produkovanej zeleniny v bio kvalite a dáva priestor aj modernej slovenskej kuchyni, bohatej na chute aj suroviny.

Projekt Jedloznačne 

- inovuje postoj našinca k jedlu, a to najmä k jedlu lokálnemu, či už k produktom, receptúram, alebo postupom
- oceňuje jedinečnosť, čerstvosť a krásu celého spektra ovocia, zeleniny, bobuľovín a obilnín rastúcich na Slovensku
- zakladá varenie na ingredienciách a surovinách, ktorých vlastnosti a charakter sú špeciálne a výnimočné v našich zemepisných podmienkach, klíme či charaktere krajiny
- podporuje etické zaobchádzanie s živočíchmi pri výrobe živočíšnych produktov a mäsa, tak na farmách, ako vo veľkovýrobe či v poľovníctve
- robí osvetovú činnosť v oblasti zdravého a lokálne produkovaného jedla, šetrného k životnému prostrediu s trvalo udržateľným charakterom


 www.jedloznacne.sk


Jedzte chutne a zdravo

V priebehu chudnutia klient získa nový postoj k potravinám a stravovaniu ako k dôležitému faktoru životosprávy a zdravého životného štýlu. Naučí sa nebáť zmien a rôznorodosti, rozširovať možnosti a chuťové variácie typických surovín z regiónu o nové kombinácie a suroviny z cudziny. Pochopí a zažije si, že zdravé jedlo môže plne uspokojiť jeho túžbu po dobrej chuti. Zistí, že moderná slovenská kuchyňa obsahuje chutné a zdravé recepty z kvalitných, čerstvých a lokálnych surovín. 

Samozrejme, služby Kliniky alternatívnej medicíny Terra Medica môžu využiť aj ľudia, ktorí nadváhou netrpia a chcú sa „len“ lepšie a zdravšie stravovať. Aj oni majú možnosť merania na prístroji InBody,  konzultácie s nutričným terapeutom, či objednávky čerstvých lokálne vyprodukovaných potravín. Bonusom navyše sú kvalitné recepty priamo pre aktuálne zloženie „debničky“. Recepty, ušité na mieru klienta, budú každý týždeň budú vypracované v spolupráci s Klinikou alternatívnej medicíny Terra Medica podľa dietetických kritérií, čo zaručí pozitívny a blahodarný efekt na organizmus, ba dokonca i na myseľ klienta.

Debničkový model je obľúbeným spôsobom distribúcie čerstvých, lokálnych a sezónnych produktov v bio kvalite priamo domov. Farmár vypestuje svoju úrodu a "debničkári" vám ju pravidelne sprostredkujú priamo k vašim dverám, prípadne na odberné miesta. Debnička obsahuje rôznu zeleninu a ovocie podľa aktuálnej sezónnej ponuky. Čerstvosť je zaručená, keďže zber prebieha len pár hodín pred rozvozom.  


www.debnickari.sk