Ako sa vo vašom byte zrkadlí váš vzťah? Aké miesto ste mu priradili a aké energie ho ovplyvňujú? Málokto z nás si uvedomuje, že podvedome určujeme fungovanie všetkých oblastí života aj obyčajným zariadením priestoru... Niečo vám nefunguje? Skúste to zmeniť! 

Oblasť vzťahov

Vzťahom, láske a partnerstvu patrí, podľa Feng Shui, juhozápadná časť vášho bytu a tiež pravý zadný roh. Je to ideálne miesto pre spálňu alebo pre obývačku, jednoducho pre miesto, kde spoločne s partnerom trávite čas. Nech už máte na tomto mieste čokoľvek, určite by ste mali venovať tejto časti väčšiu pozornosť a zamerať sa na párové symboly a harmonickú atmosféru. 

Symboly a doplnky

Vhodnými dekoráciami sú všetky, ktoré predstavujú dvojicu a šťastné páry. Či už siahnete po klasických Feng Shui symboloch ako sú mandarínske kačičky, párik labutí alebo soška spojenia muža ženy, alebo zvolíte vyjadrenie vzťahu cez kvety, vázy, obrazy, sviečky, srdiečka, vzácne kamene... myslite na to, že čokoľvek, čo umiestňujete na juhozápad, do pravého zadného rohu vášho priestoru či do spálne, by malo reprezentovať dvojicu.

Farby a elementy

Energia oblasti vzťahov sa spája s elementom Zeme, ktorý v cykle piatich elementov podporuje Oheň. Vhodné sú teda všetky ohnivé farby (odtiene červenej) a zemité farby (od žltej cez pieskovú až po tmavohnedú). V týchto farbách ladíme dekorácie, farby stien, tapiet, kobercov, či nábytku. Prvok Ohňa na juhozápade jednoznačne posilní vzťah, preto nezabúdajme na červenú farbu, ktorá aktivizuje energiu (aj v spálni!) a tiež na sviečky alebo vonné tyčinky, ktoré by sme mali pravidelne zapaľovať. Aj krb na juhozápade môže vášmu vzťahu len prospieť. Naopak, skúste sa v tejto časti bytu vyvarovať studených farieb a kovových doplnkov.

Spálňa a váš životný priestor

Poznáme to, väčšina z nás zvolí pre spálňu tú najmenšiu izbu v byte (veď tam len spíme...) a ešte zaprace najväčšiu stenu obrovskou skriňou, pretože sa nikde inde nezmestí. Spálňa je určená predovšetkým na regeneráciu a rozvíjanie vzťahu. Je to priestor, kde čerpáme novú energiu a kde sa odohrávajú tie najdôležitejšie veci, týkajúce sa nášho partnerstva. Mali by sme sa tam cítiť uvoľnene a inšpiratívne. Čím viac miesta budeme mať v spálni, tým viac priestoru dávame symbolicky sebe a svojmu vzťahu. Nehovoriac o poriadku a príjemnej atmosfére, ktorá podporuje lásku a erotiku.

Ideálna posteľ

Ak sa chcete každé ráno budiť oddýchnutí, voľte prírodné materiály. Drevená posteľ s vysokým čelom, oblými hranami a voľným priestorom pod vami, doplnená matracom bez kovových strún, je tým najlepším riešením. Netreba zabúdať na nočné stolíky pre oboch partnerov, na dva paplóny a vankúše, a to aj v prípade, že žijete sami. Len pripraveným praje šťastie. Aj keď ste v tejto chvíli bez partnera a túžite po vzťahu, vytvorte svojmu budúcemu partnerovi rovnocenný priestor... Posteľ umiestňujeme tak, aby sme za sebou mali oporu (stenu) a aby sme videli na dvere, nie však priamo proti dverám. Mala by byť rovnako dobre prístupná z oboch strán. Partner, ktorý má zúžený prístup k svojej časti postele alebo menší nočný stolík, má prirodzene aj menší priestor v samotnom vzťahu. Do spálne nepatrí zrkadlo, počítač, ani. Nad hlavu neumiestňujeme poličky, ideálny je harmonický partnerský obraz. Malá komoda s dekoráciami alebo dve kresielka pre chvíle pohody sú vhodným doplnkom do spálne. Naopak, veľké knižnice, či skrine so šatami môžu pôsobiť rušivo a stiesňujúco.

Postavenie muža a ženy

Aj to, na ktorej strane postele spíte, môže veľa napovedať o vašom vzťahu. Ak sa pozriete na posteľ spredu, jej pravá strana je ženská – tzv. strana Draka, ktorá sa spája s mäkkou, ženskou, jinovou stránkou, a ktorá svojimi energiami podporuje a inšpiruje muža. Strana muža je ľavá – strana Tigra, ktorá predstavuje jangovú aktívnu energiu, schopnú rozhodovať a konať. Ak náhodou spíte naopak, zamyslite sa nad tým, ako máte vo vzťahu rozdelené úlohy a či na seba nepreberáte povinnosti opačného pohlavia. Skúste si v takom prípade prehodiť strany v posteli a uvidíte, že sa rovnovážne fungovanie dostane čoskoro aj do vášho života...

S dobrým Feng Shui v spálni sa harmonicky spája pokojná, regenerujúca a zmyselná energia. Použite svoju fantáziu a skúste si v spálni vytvoriť oázu pre váš vzťah, pre seba a svojho partnera. Miesto, kde budete radi oddychovať, tráviť čas, rozprávať sa a milovať sa.