Single? Určite nie toto leto!

Ste single? A už vám to lezie na nervy? Tak to zmeňte! Nie ste v tom sama. Veľa žien je single a každá z nás bola v nejakom čase "X" chvíľu bez chlapa. Niekedy to vôbec nezaškodí − môžete sa naplno venovať sebe, kamarátkam, všetkým koníčkom a užívať si neviazaný (odviazaný?:) život. Ak už ste sa však neobmedzenej slobody nasýtili a chcete von zo ženských kruhov a prázdnej postele, začnite od znova! 

1_  Majte sa rada
Ó, aká banálna rada, a predsa tá najdôležitejšia! Keď sa nenaučíte MAŤ SA RADA, veľmi ťažko pripustíte, že vás má rád niekto iný a budete o láske svojho partnera vždy pochybovať  − tak, ako pochybujete o sebe. Takže odkiaľ začať so zdravou sebahodnotou a sebaláskou? Skúste od toho, čo si na sebe vážite, v čom ste dobrá, nájdite svoje najväčšie úspechy v živote a svoje najkrajšie vlastnosti. Napíšte si ich na papier a nalepte na kúpeľňové zrkadlo. Napríklad:  "som múdra, zábavná, šikovná,  som otvorená voči ľuďom,  som empatická, kamarátska, dokážem podržať ostatných... aj dobre varím:)". Porozmýšľajte nad svojimi prednosťami a každý deň sa na ne pozerajte, prípadne niečo pripíšte. Skúste každý deň prežiť tak, aby ste sama bola so sebou spokojná. Väčšinou máme sklony  skôr sa podceňovať a kritizovať a cítime sa nedostatoční. Potlačte tieto sklony a každý deň si povedzte, čo ste urobili dobre a za čo si sama seba vážite. Oceňte sa, pochváľte sa, odmeňte sa, buďte na seba hrdá. Prácu na sebe za vás nikto iný neurobí, je to drina na každý deň. Keď chceme čokoľvek v živote zmeniť, musíme začať od seba. Ak chcete aby vás mal niekto rád, musíte sa mať najprv rada vy sama!

2_ Popracujte na svojom imidži
Nemusíte vyzerať ako modelka, nemusíte mať nafúknuté prsia a pery, ideálne miery, ani 130 centimetrové nohy na to, aby ste boli atraktívna. Muži totiž tiež nie sú dokonalí. Nevšimli ste si, že aj oni bojujú s časom, ktorý ich pritlačí k múru skôr ako ženy? Majú brušká, plešiny, okuliare a ich hrudníky tiež nie sú vždy výstavné. Nikto nie je dokonalý. A aj keď navonok mužov lákajú modelkovské krásky, doma majú radšej takú normálnu ženu, prirodzenú, o ktorú sa nemusia báť. Cítia sa tak oveľa istejšie. Napriek tomu, každá z nás vie ako svoj imidž zlepšiť o 100%! Vlasy, make-up, upravené nechty, oholené nohy − nezabudnite byť vždy upravená a pripravená:). Čo keď niekoho zaujímavého stretnete práve dnes? A samozrejme, oblečenie! Pár nových kúskov nám vždy zdvihne náladu. Doprajte si ich. To, že ste sama, neznamená, že máte chodiť nenamaľovaná v rifliach a vyťahanom svetri. Každý deň sa skúste obliecť tak, ako by ste šli na prvé rande! Musíte si sama sebe pripadať sexi. Štíhlejšia postava? Samozrejme, cieľ každej ženy. Ideálna rada znie: Buďte so sebou spokojná taká, aká ste. Hovorí sa tomu sebaprijatie. Kto nie je so sebou spokojný teraz, ten nebude nikdy. Naopak ten, kto vyžaruje pohodu a sebaistotu, ten ľahko pritiahne pozornosť ostatných. Ak vám napriek tomu zdvihne sebavedomie každé zhodené kilo, chudnite zdravo, rozumne a s láskou k sebe. Netýrajte sa žiadnymi rýchlymi diétami, vymeňte prílohy za zeleninu a na čas si odoprite večeru. Pre väčšiu radosť zo svojho tela by ste si mohli 3 x do týždňa zašportovať, ale nie je to nevyhnutné, najmä aby ste sa mali radi. Ideálna je yoga, ktorá vám dodá endorfíny, sviežu energiu a tiež sebavedomie, pretože vaše telo bude pružné a začne pracovať nepoznaným spôsobom. 
Máme jeden príklad zo života, ktorý dokazuje, že na vizáži až natoľko nezáleží − naša kamarátka má nad 100 kíl, mladšieho dobre vyzerajúceho partnera a dve deti. Všetci sú šťastní. (PS:  Nad 100 kíl mala aj v čase keď sa spoznali...:) 

3_ Vyrazte do spoločnosti
Posedávaním doma alebo nadčasmi v práci asi nikoho nového nestretnete. Navyše, ženy  workoholičky alebo introvertné intelektuálky sú pre mužov hotovým postrachom. Ak chcete dobyť mužský svet, treba sa mu viac otvoriť a vyjsť mu v ústrety. Kde stretnete nových mužov? Najčastejšie v podniku alebo na party, na koncerte, na festivale, pri vode alebo pri športe. (Samozrejme, aj na futbalovom alebo hokejom zápase, ale natoľko sa zas obetovať nemusíte:). Muži sú všade. A letných možností na spoločenské udalosti je tiež viac ako dosť, takže nevynechajte žiadnu príležitosť, zoberte kamarátky, nahoďte sa a vyrazte von!

4_ Internetová zoznamka?
Áno, aj! Poznáme nejeden šťastný vzťah, ktorý začal práve takto. Od nevinných zoznamiek až po tie "flirtovnejšie" máte na výber čokoľvek. Možno vám komunikácia pod nickom a "naslepo" dodá práve viac odvahy. Nezabudnite, že na druhom konci sú muži, ktorí sú na tom rovnako ako vy a tiež niekoho hľadajú. Možno narazíte na bláznov, zakomplexovaných chlapíkov so silnými rečami, nesmelých šeredkov, egohoničov, ženatých, zadaných či inak nepoužiteľných chlapíkov... a možno narazíte práve na niekoho, kto nemá veľa času a iných možností ako si nájsť vzťah a inak je celkom normálny. (Máme dôkazy, že aj takí sa na zoznamkách pohybujú:). Prinajmenšom sa trochu pocvičíte v mužsko-ženskej komunikácii, čo nikdy nie je na škodu, budete mať možnosť si vyberať, lepšie spoznať rôzne typy mužov a ak si aj napokon nič vhodné pre seba nenájdete, aspoň máte za sebou "warm up" − zábavné zahrievacie kolo v zoznamovaní a naživo vám to pôjde vždy ľahšie.

5_  Doprajte si okolo seba mužov
Určite máte mužské satelity, ktoré okolo vás obiehajú veľa rokov, ale nikdy medzi vami nepreskočila iskra... Áno, teraz prichádza ich čas. Môžete svojich najlepších kamarátov vytiahnuť do kina alebo na drink, môžete sa im vyplakať na pleci, alebo sa s nimi ísť dobre zabaviť. Mužská energia je to, čo teraz potrebujete. Dobre poslúži aj kolega v práci, ktorý vás zoberie na obed, alebo kamaráti vášho brata, ktorí robia party na byte. Testosterón musíte cítiť každý deň. Mužská spoločnosť vás bude pozitívne motivovať a zobúdzať vaše ženské zmysly. Na zahodenie nie je ani kamarát − homosexuál. Je citlivý, dá sa s ním o všetkom porozprávať a nebude vás otravovať:)

6_  Zabudnite na minulosť
Máte traumatické zážitky z predchádzajúceho vzťahu? Niekto vás opustil? Ponižoval? Podvádzal? Ktorá žena to nezažila? Berte to ako cennú skúsenosť − dnes už viete, čo nechcete. Urobte za tým hrubú čiaru. Nemá zmysel zostávať v minulosti, analyzovať príčiny neúspešného vzťahu, ani nad ním fňukať. Veci sa neriešia rozmýšľaním, iba konaním. Z minulosti sa môžeme poučiť a opraviť svoje postoje, ak však budeme nad minulosťou príliš rozmýšľať, môžu nám uniknúť možnosti, ktoré prichádzajú v prítomnosti a práve teraz. Nezmeníme to, čo bolo, ale môžeme zmeniť prítomnosť. Rozhodnite sa žiť naplno každý deň a tešiť sa zo všetkého nového. Minulosť je neplatná, je dávno za vami, žijete teraz, tak sa prítomnosti čo najviac otvorte. Aj keď zranené srdiečko vždy potrebuje chvíľu času, aby sa zotavilo, neznamená to, že sa nemôžete tešiť zo života a užívať si všetko čo vám prináša, vrátane mužov, zábavy a sexu...

7_  Mental booster
Dôležité je neklesať na duchu a nevzdávať sa. Poznáme tie stavy, kedy sa nám zdá všetko smutné, čierne a bezvýchodiskové, kedy si pripadáme neschopní, menejcenní a nezaujímaví, pochybujeme o vzťahoch, šťastí a o láske a máme pocit, že si už nikdy nikoho nenájdeme. Skúste svojmu mentálnemu rozpoloženiu dopriať trochu vzpruhy a zdvihnite si náladu... napríklad pozeraním romantických filmov. Zatiaľ, čo mnohí „experti“ tvrdia, že romantické filmy zabíjajú realitu, my tvrdíme, že aj pekný romantický film vašu dušu otvorí láske. Ako to? Jednoducho – vieme, že to, kam smerujeme svoju pozornosť, má tendenciu v našom živote silnieť. Pozrite si občas film, ktorý obmäkčí vaše srdce a odrazu budete vedieť, že láska stále existuje a čaká na vás. Možno nie ako vo filme – v rakúskych horách či na anglickom vidieku,  ale v hocijakej banálnej chvíli vášho života. Náhody sa dejú! Vysnívajte si svojho partnera, myslite naňho každý deň a začnite sa prechádzať mestom s pocitom istoty, že niekde tam vonku sa takisto prechádza a hľadá vás. Tu je niekoľko našich obľúbených filmových tipov pre inšpiráciu: Prázdniny; Láska nebeská; Hudba a text; Chceš ma, chcem ťa; Hudbu zložil, slová napísal; 27 šiat; Pod jednou strechou; Zápisník jednej lásky... Dobrých romantických komédií je viac než dosť, urobte si filmový večierok a inšpirujte sa láskou!

8_ Zahoďte predsudky
Toto je asi zo všetkého najdôležitejšie. Aj keď si to možno nepripustíme, často máme veľmi ortodoxné predstavy o tom, aké podmienky by mal spĺňať náš ideálny partner − od výzoru až po spoločenské postavenie. Tieto predstavy nám generuje vedomie, ktoré načíta naše skúsenosti z minulých vzťahov, romantické predstavy a rodinné zázemie, na základe čoho vytvorí jasný profil uchádzača o naše šťastie. Chyba je v tom, že náš mozog spracováva len naše doterajšie poznania, my sa však meníme každý deň a každý deň máme iné potreby, navyše sami vôbec netušíme, čo nás v skutočnosti spraví šťastnými. Keď zúžime svoje predstavy na veľmi konkrétny mužský prototyp, hrozí, že ho nenájdeme, alebo ho prinajmenšom budeme hľadať veľmi dlho. A napokon, nemusíme byť s takýmto "ideálnym" typom muža vôbec šťastné! Rozšírte preto svoje predstavy čo najviac a ak si svojho muža už vizualizujete, tak skúste myslieť len na muža, s ktorým budete šťastná. Len si predstavte ten pocit! Ako sa s ním cítite...? :-) Nedávajte mu žiadne ďalšie prívlastky, podmienky, ani vlastnosti. Zapojte svoju intuíciu, skúste sa rozhodovať otvorene a vnímajte mužov prvou čakrou − sexuálnou príťažlivosťou a chémiou. 

Viete o tom, že žena už po 4 sekundách vie, kto by bol pre ňu vhodným sexuálnym partnerom a mužom, schopným splodiť deti? Naše telo je múdrejšie ako náš mozog. Nechajte ho pracovať a veľa nad vecami nerozmýšľajte. Vzájomná príťažlivosť je taká silná záležitosť, že je jasná od prvej chvíle. Nechajte sa ňou viesť bez zbytočných strachov, obmedzení, blokov a zaťažujúcich myšlienok. Nič neanalyzujte a žite! Čím skôr sa otvoríte, tým skôr stretnete niekoho, s kým vám bude dobre. Nemusíte s ním zostať do konca života. Každý kúsok na ceste, ktorá sa volá život, má predsa neodškriepiteľný zmysel − prinajmenšom pre naše sebapoznanie.

FREYA & KEJT