ČÍNSKE HOROSKOPY LÁSKY NA ROK 2022

 

Čínsky horoskop na rok TIGRA

od 1. februára 2022 do 21. januára 2023

 

POTKAN

 

Ako funguje vo vzťahu?

Ľudia narodení v roku Potkana sa zvyčajne veľmi dobre starajú o svojho partnera, o rodinu aj o všetkých blízkych priateľov. Majú ideálne predpoklady na to, aby ich vzťah prekvital. Dokážu vytvoriť dobrú rodinnú atmosféru a harmóniu. Radi zdieľajú, dobre komunikujú, sú otvorení a priami. Niekedy bývajú tvrdí a príliš prísni na svoje okolie. O vzťahu majú svoju konkrétnu predstavu, ktorú sa snažia naplniť. Dokážu ísť nekompromisne za svojím cieľom. Myslia to však dobre a sú to skvelí manažéri, ktorí radi riadia ostatných a život celej rodiny. Keďže sú to jangové znamenia mávajú zvyčajne množstvo energie, ktorú rozdávajú naokolo. Milujú spoločenský život, radi sú centrom diania a ich záujem o informácie z nich robí dobre orientovaných spoločníkov, ktorí svojimi názormi prispievajú k hodnotnej debate. Čas s nimi je jednoducho zaujímavý a výživný.
 

Kto je vhodný partner?

Potkan si bude najlepšie rozumieť s Byvolom. Byvol je pasívnejší, Potkan je ten aktívnejší vo vzťahu a spolu dokážu vytvoriť ideálne fungujúci pár s hlbokým porozumením a dokonalou harmóniou energie Jin a Jang. V tomto prípade je lepšie, ak je Potkan muž a Byvol žena, pretože Byvola treba často vyťahovať z jeho letargie a niekedy doslova ťahať za sebou. Veľmi dobrý vzťah vie Potkan vytvoriť aj s Opicou a Drakom. Vždy budú kamaráti a bude ich spájať automatická blízkosť a porozumenie. Spolu budú veľmi silní a dokážu ľahko dosahovať ciele, vrátane spoločného podnikania a zarábania peňazí. Nekonfliktný a pohodový vzťah vytvorí Potkan aj s ďalším Potkanom, Hadom, Prasaťom, Tigrom alebo Psom. Problematické znamenia pre Potkana sú Kohút, Kôň a Koza. S nimi len ťažko dokáže udržať pokojný a šťastný vzťah, takže by bolo rozumnejšie, keby sa do ničoho vážnejšieho s nimi ani nepúšťal.
 

Čo mu prinesie rok Tigra?

Potkan a Tiger si nažívajú v mieri a vzájomnom rešpekte, takže Potkana čaká celkom pohodový rok. Bude žať, čo zasial v minulom úspešnom roku Byvola. Na ceste nemá žiadne väčšie prekážky, preto sa môže pustiť aj do odvážnejších plánov. Rok Tigra ho inšpiruje k činorodej aktivite, takže určite nebude sedieť so založenými rukami. Potkan by mal tento rok prebrať iniciatívu v každej sfére života a vydať sa za vytúženým cieľom. Je veľmi pravdepodobné, že ho dosiahne. Ak nemáte partnera, vydajte sa v ústrety šťastene, otvorte sa spoločenskému životu a všímajte si nové šance. Ak žijete v stabilnom vzťahu, postarajte sa o to, aby bol tento rok vo vašej dvojici plný nových impulzov a zážitkov. Aj svojou aktivitou dokážete s partnerom prehĺbiť vzájomné city a vytvoriť ešte silnejšie puto. Rok Tigra sa bude niesť v znamení harmónie a nového životného elánu. Užívajte si bez obmedzení!

 

HODNOTENIE ROKA PRE VZŤAHY: 4/5

 

BYVOL

 

Ako funguje vo vzťahu?

Byvol je pevný, silný a stojí na mieste dovtedy, kým ho okolnosti nedonútia aby sa rozhýbal a začal konať inak. Aj keď navonok pôsobí nehybne, vnútri má široký emočný svet, ktorý však len ťažko dáva najavo. Je skôr introvert. Jeho výhodou je, že je stabilný, oddaný a verný. Tiež je silne rodinne založený a citlivý na svoje potomstvo, o ktoré sa s láskou stará. Ako partner dokáže byť veľmi trpezlivý, má pochopenie pre ľudské chyby a slabosti. Byvol sleduje vždy vyššie ciele a v živote postupuje pomaly, ale podľa dobre premyslenej stratégie. Byvol nemá rád zmeny, a preto často zotrváva v partnerstve aj v čase, keď vzťah už nefunguje. Ak však na Byvola niekto vytvára prílišný tlak, je schopný zmobilizovať svoje sily a hlavou preraziť múr. Aj pokojný Byvol má totiž svoje hranice a dokáže sa zmeniť na nepoznanie. Je potom veľmi náročné znovu obnoviť jeho dôveru a získať jeho city.
 

Kto je vhodný partner?

Najšťastnejší partnerský zväzok vytvorí Byvol s Potkanom. Aktívna energia Potkana mu dáva podnety na to, aby konal a postupoval dopredu. Táto dvojka bude vždy nerozlučná, bude pevne držať spolu a kráčať životom so vzájomnou podporou, hlbokým porozumením a láskou. Potkan je jediné zviera, ktorým sa inak dosť zaťatý a nepružný Byvol nechá v živote viesť a ochotne ho nasleduje. Tiež sa dokáže Potkanovi s dôverou otvoriť a aspoň čiastočne mu ukázať svoje city, čo je pre Byvola zvyčajne veľký problém. Potkan prináša Byvolovi do života šťastnú hviezdu Slnko, ktorá mu otvára dvere k múdrosti, štedrosti a vznešenosti, k spoločenskému postaveniu a dobrej povesti a tiež zmierňuje problematické a napäté situácie. Pekný a harmonický vzťah vie Byvol vytvoriť aj s Hadom a Kohútom. Tento vzťah bude mať vždy pevnú štruktúru a každý bude vedieť, kde je jeho miesto. Aj keď tieto spojenia budú mať skôr povahu veľmi blízkeho priateľstva, prežívanie tohto páru bude pohodové a radostné. Nekonfliktné znamenia pre Byvola sú Prasa, Tiger, Byvol, Zajac a Opica, aj keď Prasa a Zajac mu môžu niekedy prinášať úzkosť. V týchto vzťahoch mu však predovšetkým môže chýbať hlbšie citové prepojenie. Ľuďom, narodeným v znamení Draka, Psa, Koňa a Kozy by sa mal Byvol radšej vyhnúť, pretože toto spojenie mu nič dobré neprinesie ani v partnerstve, ani v pracovných vzťahoch. Spojenie s Kozou a Psom mu dokonca môže spúšťať karmický trest a Byvol sa môže ocitnúť pri nich pod obrovským tlakom, neschopný rozhodovať sa a brániť sa citovému vydieraniu.
 

Čo mu prinesie rok Tigra?

Ak si pohodový Byvol v predchádzajúcich dvoch rokoch nevšimol, že mu šťastie klope na dvere, tento rok ho určite vyprovokuje k akcii. Byvol neznáša zmeny, málokedy je sám aktívny a väčšinou čaká, že mu všetko padne samé k nohám. Rok Tigra však prichádza s poučením, že o svoje šťastie sa treba niekedy aj pobiť a tiež prejaviť svoje emócie. Bude ho motivovať k väčšej otvorenosti citov a angažovanosti vo vzťahoch. S rokom Tigra mu navyše prichádza do horoskopu hviezda šťastných milostných udalostí, takže sa môže tešiť na romantické stretnutia a harmonické vzťahy. Vylúčená nie je ani svadba!  Už druhý rok po sebe má Byvol šancu dosiahnuť pokrok v láske. Ak ju nepremárni uzavretosťou a pasivitou, môže prežívať naozajstné šťastné obdobie. Je čas konečne vyjsť z komfortnej zóny a urobiť krok vpred!

 

HODNOTENIE ROKA PRE VZŤAHY: 4/5

 

TIGER

 

Ako funguje vo vzťahu?

Tiger má veľa energie, je aktívny a často to ťahá vo vzťahu za dvoch. Jeho tem­perament mu predurčuje výbušnú povahu a mal by často fyzicky pracovať alebo športovať, aby dokázal svoju energiu uvoľňovať. Inak je veľmi tvorivý, obetavý, starostlivý, má rád aktívny životný štýl a nové podnety. Je vášnivý a citovo založený. Zároveň je to vodca a rád ovláda ostatných. Dokáže veľmi tvrdo bojovať za svoje ciele a neváha použiť akékoľvek zbrane. Je lepšie s ním nažívať mieri a prispôsobiť sa. Vtedy sa Tiger prejaví ako skvelý partner. Správne sa hovorí, že nie je dobré stúpať Tigrovi na chvost – je precitlivený na svoje slabé stránky, nedostatky a chyby. Dokáže byť veľmi urážlivý, ak mu ich niekto pripomenie. Potrebuje byť na výslní a v pozícii bezchybného vládcu. S jeho egom treba preto narábať v rukavičkách, inak sa prejaví tá impulzívnejšia stránka jeho povahy. Tiger ťažko odpúšťa a všetky zranenia si pamätá. Pre jeho partnera je rozumnejšie prejavovať mu priazeň, obdiv, náklonnosť a úctu a jeho slabosti jednoducho prehliadať. Vtedy sa Tiger svojmu partnerovi odmení lojalitou a vernosťou a bude fungovať pozitívne.
 

Kto je vhodný partner?

Najlepší zväzok dokáže aktívny Tiger vytvoriť s pokojným Prasaťom. Prasa totiž neznáša konflikty, chce udržiavať harmóniu a vždy sa radšej podriadi. Aj v tomto najideálnejšom spojení sa však skrýva element deštrukcie, ktorá prichádza vo chvíli, keď Prasa potlačí svoje potreby natoľko, že už stráca svoj vlastný priestor. Vtedy sa aj to najpohodovejšie Prasa môže zdvihnúť a odísť. Preto by mal Tiger narábať s Prasaťom citlivo a vážiť si to, čo dostáva. Tiger dokáže šťastný vzťah vytvoriť aj s Koňom a Psom, obaja milujú aktívny život a budú s ním dobre ladiť. Ich vzťah bude plný hravosti a spoločnej radosti z objavovania nových vecí. Navždy zostanú dobrými kamarátmi a toto partnerstvo má tendenciu dlho pretrvať.  Rozumieť si bude aj s Potkanom, Byvolom, Zajacom, Drakom, Kohútom, Kozou a ďalším Tigrom, aj keď s nimi nedokáže prežívať takú vášeň a hlbokú spriaznenosť. Otázne je spojenie Tigra s Hadom a Opicou. Tento vzťah môže byť plný vzájomného nepochopenia, pocitov nevďaku a výčitiek.
 

Čo mu prinesie rok Tigra?

Tiger sa naďalej povezie na vlne šťastných udalostí, ktoré mu priniesol už predchádzajúci rok Byvola. Urobí dobre, ak svoj potenciál rozvinie na maximum. Je schopný vytvoriť si realitu podľa vlastných predstáv aj na poli vzťahov a lásky. Má na to tento rok dostatok podpory. Prichádza jeho znamenie, čo znásobuje všetky jeho prirodzené schopnosti a možnosti. Pozor, týka sa to pozitívnych aj negatívnych stránok jeho povahy, preto je pre Tigra dôležité, aby dokázal dobre kontrolovať svoje emócie. Tiger je veľmi impulzívny a rozmach, ktorý prichádza v tomto roku, mu môže dať aj pocit bohorovnosti a pýchy, ktorá predchádza pád. Milé Tigre, prijímajte dary tohto roka s pokorou, s vnútornou silou narábajte jemne, udržiavajte rovnováhu vo vzťahoch a zostaňte vnímaví a citliví na svoje okolie. Len tak sa budete môcť tešiť z priaznivých aspektov tohto roka.

 

HODNOTENIE ROKA PRE VZŤAHY: 4/5

 

ZAJAC

 

Ako funguje vo vzťahu?

Zajac má šarm a sexepíl. Svojej príťažlivosti pre opačné pohlavie si je plne vedomý. Je citovo založený, vášnivý a často sa bezhlavo púšťa do milostných dobrodružstiev. Rád robí ramená, ale keď príde na lámanie chleba, väčšinou sa neprejaví ako hrdina. Môže sa stať, že zo vzťahu jednoducho zbabelo zdupká. Je to však perfektný kamarát a pohodový človek, ktorý dokáže udržiavať dlhodobé vzťahy a všetkým naokolo obetavo pomáha. Zajac miluje slobodu a nemá rád nátlak a ovládanie. Ak si nájde svojho ideálneho partnera, dokáže byť veľmi spoľahlivý a zodpovedný. V princípe chce žiť spokojným partnerským životom a vo vzťahu dobre funguje – je starostlivý, empatický a nápomocný. Nie je však vylúčené, že si občas odskočí za nejakou aférou. Má to v povaheJ.  Nemyslí to však zle a v princípe je príliš pohodlný na to, aby menil fungujúce partnerstvo. Nevera je pre neho adrenalínovým športom. Zajac je jednoducho hravý a rád objavuje nové veci, miluje inšpirácie a zaujímavé podnety a tiež si občas potrebuje niečo dokázať. Ako jinové znamenie môže byť introvertnejší a niekedy potrebuje pohladkať svoje ego a zvýšiť si sebaistotu. Často sa môže pohrávať s rôznymi možnosťami, ale na konci dňa mu chýba rozhodnosť a pevný postoj. Potrebuje preto jangového partnera, ktorý bude držať v rozumných medziach a nenápadne ho riadiť.
 

Kto je vhodný partner?

Pre Zajaca je najlepším partnerom Pes. Medzi nimi vzniká veľmi silné puto, láska a vášeň. Majú dobrý predpoklad aj na vytvorenie stabilnej rodiny. Pes je v tomto vzťahu ten silnejší a dominantnejší a Zajac sa mu rád prispôsobí. Aj s Prasaťom a Kozou dokáže Zajac vytvoriť harmonický vzťah, plný romantiky a inšpiratívnych vzájomných podnetov. Neutrálnymi partnermi pre Zajaca sú Byvol, Tiger, Zajac, Had a Opica. Toto spojenie síce neprináša toľko emócií, ale je nekonfliktné a bezpečné. Pozor by si mal Zajac dávať na vzťahy s Drakom, Koňom, Potkanom a Kohútom. Tu hrozí vzájomné nepochopenie a negatívne správanie na oboch stranách.
 

Čo mu prinesie rok Tigra?

Zajace, radujte sa! A rozbehnite sa vpred – smerom za láskou a novými zážitkami! V spoločnosti budete žiariť a získate nových priateľov aj kontakty. S energiou, ktorú vám tento rok prináša šťastná hviezda Slnko, nebudete mať problém nájsť si ideálneho partnera, či vdýchnuť nové impulzy a vášeň  aktuálnemu vzťahu. Dúfame, že sa týchto nových výziev nezľaknete! Zajace sa totiž radi predvádzajú a rozohrávajú milostné hry. Keď však treba urobiť nejaké zásadné rozhodnutie a postaviť sa k veciam čelom, tak občas radšej ujdú a niekam sa schovajú. Sú totiž krehkejší ako vyzerajú... Ak ale dokážu tento rok prejaviť odvahu a otvorenosť, ich city budú opätované a na poli lásky budú našľapovať s istotou. Dariť sa im môže rovnako vo vzťahoch ako v práci. Všade na nich čakajú nové príležitosti. Takže, veľa šťastia a s odvahou vpred!

HODNOTENIE ROKA PRE VZŤAHY: 5/5

 

DRAK

 

Ako funguje vo vzťahu?

Drak je silná osobnosť. Je tvrdohlavý, cieľavedomý a orientovaný na seba. Často sa zdá, že je na seba neprimerane pyšný, ide však len o to, že je od naro­denia sebavedomý a svoje kvality ukazuje navonok. Pravdou je, že niekedy sa preceňuje a je na seba prehnane citlivý. Má veľké ego a potrpí si na kariéru. Spoločenský úspech, obdiv a uznanie vlastnej dôležitosti sú pre Draka kľúčové. Niekedy môže byť nekompromisný a tvrdý na všetkých vo svojom okolí, čo môže spôsobovať konflikty – rovnako doma, ako aj v práci. V láske je Drak nespútaný a dokáže naplno prežívať vášeň. City mu vychádzajú priamo zo srdca. Vo vzťahu sa chová zodpovedne a je stabilným partnerom dovtedy, kým sú rešpektované jeho potreby. Je ten, ktorý udáva tempo, okolo ktorého sa všetko točí a ako jangové znamenie sa ťažko prispôsobuje svojmu partnerovi – väčšinou vyžaduje, aby sa partner prispôsobil jemu. Drak jednoducho musí stáť na piedestáli a potrpí si na rešpekt a obdiv zo strany ostatných. Ak mu okolie dokáže vytrvalo mastiť ego a naladiť sa na jeho potreby, bude perfektným a zábavným partnerom. Nezriedka sa však stáva, že Drak opustí svoju rodinu, aby mohol nasledovať svoje sny, ideály alebo kariéru. Popri všetkom, na čom mu záleží, zostáva najdôležitejším sám pre seba.
 

Kto je vhodný partner?

Najideálnejší vzťah dokáže Drak vytvoriť s Kohútom. Ten sa mu ochotne prispôsobí a budú spolu nažívať v harmónii. Kohút je jinový a tiež sa rád predvádza, takže exhibicionizmus Draka mu vyhovuje a túto dvojicu si určite v spoločnosti všimnete. Budú sa navzájom podporovať a dobre spolu ladiť. Výborne si bude Drak rozumieť aj s Opicou a Potkanom. Toto spojenie je vhodné na rodinný život aj na pracovné vzťahy. Zažijú spolu veľa zábavy a tiež dokážu veľmi konštruktívne pracovať. Všetci majú veľa energie a sú to workoholici, takže ich spoločné projekty – rodinné či pracovné – budú prekvitať. Tiger, Had, Kôň, Koza a Prasa sa s Drakom vždy dohodnú, ale nebudú mať pre neho také hlboké pochopenie ako predchádzajúce znamenia. Obe strany bude tento vzťah napĺňať len čiastočne. Pozor by si mal Drak dať na spojenie s ďalším Drakom, Byvolom, Zajacom a Psom. Tieto znamenia nie sú pre neho vhodné a skôr či neskôr sa takéto partnerstvo rozpadne.
 

Čo mu prinesie rok Tigra?

Nezdary predchádzajúceho roka sú minulosťou a Draci si konečne vydýchnu. Ich život sa stabilizuje a všetko sa vracia do normálu. Tento rok bude pre Drakov príjemným prekvapením. Budú mať veľa energie a ich život bude naozaj dynamický. Ak vytušia nové šance a chopia sa príležitosti, môžu sa vydať celkom novou a nepoznanou cestou. Týka sa to aj vzťahov a lásky. Šťastie praje pripraveným! Zostaňte preto vnímaví na všetko, čo sa deje okolo vás, majte oči aj srdce otvorené, nevyhýbajte sa spoločnosti a vyjdite v ústrety novým známostiam. Využite všetky šťastné náhody! Tento rok sa rozhodne sa nebudete nudiť.

 

HODNOTENIE ROKA PRE VZŤAHY: 4/5

 

HAD
 

Ako funguje vo vzťahu?

Ľudia narodení v roku Hada majú silnú charizmu a veľa talentov, ktoré nedávajú najavo pri prvom kontakte. Sú opatrní a hĺbaví. Radi najskôr dlho pozorujú nejakú situáciu, alebo partnera, o ktorého majú záujem, až potom sa odhodlajú k akcii. Svoje emócie neukazujú navonok. Majú dobré srdce, hoci navonok pôsobia chladne. V spoločnosti radi konverzujú, sú milí a očarujúci. Doma sa však môžu prejavovať trochu uzavreto a nerozprávajú o tom, čo ich naozaj trápi. Had preto potrebuje partnera, ktorý sa k nemu dokáže priblížiť, otvoriť ho a povzbudzovať ho ku komunikácii. Had je pre mnohých ľudí tak trocha záhadou. Iba naozaj vnímavý partner ho dokáže skutočne spoznať a naladiť sa na neho.
Had veľmi dobre pozná všetky svoje stránky, aj tie tienisté. Aj keď sa dokáže dobre pretvarovať a skrývať svoje skutočné emócie, jemu samému by prospelo, keby sa dokázal viac otvoriť a pomenovať čo chce, aj čo ho trápi. Urobilo by ho to spokojnejším a šťastnejším, aj jeho vzťah by fungoval harmonickejšie. Väčšinou to Hady dokážu až v zrelej fáze života, alebo v hraničných situáciách, kedy už pred pravdou a vlastným vnútrom niet úniku. Komunikáciu o sebe a svojich pocitoch by mal Had rozvíjať celý život a vedome s tým pracovať.

 

Kto je vhodný partner?

Aj keď bude Had až magneticky priťahovaný k človeku, narodenému v znamení Opice, nie je to jeho najšťastnejšia kombinácia. Môžu spolu prežívať veľmi hlboké city a vášne, ale ich vzťah bude vždy trochu premenlivý. Na jednej strane veľká láska, na druhej sklony k deštrukcii a pocity nevďaku a nedocenenia zo strany partnera. Takýto vzťah si prejde mnohými rozchodmi a opätovnými návratmi. Ideálnejšími partnermi pre Hada sú preto Byvol a Kohút. S nimi môže vytvoriť stabilnejší vzťah. Možno s nimi nezažije veľkú lásku, dokáže však s nimi dlhodobo dobre vychádzať. Ich spolužitie bude pohodové a praktické. Rozumieť si bude aj s Potkanom, Drakom, Koňom, Psom, Zajacom, Kozou a ďalším Hadom. Tento vzťah bude pokojný, ale bez hlbšieho partnerského prepojenia. Nevhodné znamenia pre Hada sú Tiger a Prasa. Hrozia tu nedorozumenia, nestálosť, nedôvera a emočné zranenia.
 

Čo mu prinesie rok Tigra?

Hada čakajú tento rok rôzne skúšky a nebude mať práve na ružiach ustlané. Bude potrebovať veľa trpezlivosti a vnútornej sily. Rok Tigra mu prináša nepriaznivé vplyvy v podobe rôznych nečakaných udalostí. Číňania hovoria tomuto aspektu aj „nezavinené nešťastie“. Je dôležité, aby si Had tento rok nič nebral osobne. Najlepšie urobí, ak nechá tento rok prehrmieť bez toho, aby príliš míňal svoju energiu na nové projekty – životné, pracovné či vzťahové. Dôležitá je bude najmä stabilita. Had sa môže tento rok cítiť vyčerpane, môže mať tiež pocit krivdy a nevďaku. O to viac sa musí starať o seba, o svoj vnútorný pokoj a relax mysle. Pomôže mu, ak si uvedomí, že všetko čo sa deje, je len dočasné a ďalší rok bude oveľa lepší. Na pomoc mu prichádza aj šťastná hviezda Mesiac, ktorá harmonizuje emócie a náladovosť, pomáha riešiť vzťahové nedorozumenia a ženám dáva špeciálnu charizmu a jemnosť. S jej podporou napokon zvládne tento rok lepšie, ako by sa zdalo.

 

HODNOTENIE ROKA PRE VZŤAHY: 2/5

 

KÔŇ

 

Ako funguje vo vzťahu?

Kôň má veľa energie, neodolateľný šarm a príťažlivosť pre opačné pohlavie. Je skutočným magnetom v spoločnosti. Kone navyše veľmi dobre myslia, sú vnútorne slobodné, otvorené a spontánne. Tieto vlastnosti ich predurčujú k tomu, aby v živote vyskúšali viacero vzťahov. Kôň nie je neverník, on len láskou a vášňami prechádza častejšie ako ostatní. Je to skvelý milenec, má rád sex a dopraje si aj krátke dobrodružstvá. Rýchlo sa zamiluje, ale jeho horúce city aj rýchlo vyprchajú. Ak si chce udržať trvalý partnerský vzťah, mal by ísť v citoch viac do hĺbky a fungovať oddane a stabilne. Ak Kôň nájde svojho ideálneho partnera, potom je veľmi starostlivý a urobí pre lásku všetko. Jeho ohnivá energia veľmi rýchlo ovládne každý vzťah. Nečakajte však, že vás bude nasledovať. Kôň sa ťažko prispôsobuje a dobre sa cíti najmä v roli vodcu. Konfrontácia s ním môže byť pomerne nepríjemná, keďže je impulzívny a má poruke dobré argumenty. Ak by ste mu dlho protirečili, alebo by sa s vami Kôň jednoducho necítil dobre, ľahko vás hodí cez palubu a bude životom ďalej kráčať bez vás. Je totiž extrémne samostatný a svojbytný. Takže vo vzťahu s Koňom platí – čo najmenej kritiky a všetko riešiť jemne a s ohľadom na jeho potreby. Ak ho dokážete rešpektovať a dopriať mu dostatok slobody, potom vám ukáže život vo veľkom štýle.

Kto je vhodný partner?

Kôň vytvorí dokonalé duo s Kozou. Budú si rozumieť po každej stránke a predovšetkým v citoch, vášni a sexe. Obaja sú veľmi spoločenskí, nespútaní a trochu prelietaví, takže je lepšie, ak do partnerstva vstúpia až v zrelšom veku. Aj s Tigrom a Psom dokáže Kôň vytvoriť veľmi pohodový a šťastný vzťah. Obaja mu budú vyhovovať svojím nespútaným temperamentom a aktív­nym životným štýlom. Inak to už môže vyzerať ak si tieto impulzívne jangové znamenia “skočia do vlasov“. Môže to pripomínať “talianske manželstvo“, kde bude vášnivé milovanie striedať vášnivé konflikty. Kôň nič nepokazí, ak si vyberie za partnera Hada, Draka, Opicu, Kohúta a Prasa. Môžu mať harmonický vzťah, no miera vášne a sexu­ality bude v týchto vzťahoch rozhodne menšia. Pre zmenu tam však bude viac pokoja a pohody. Ak si Kôň vytvorí partnerstvo s ďalším Koňom, pôjde tak trochu sám proti sebe. Deštrukčné tendencie na seba nedajú dlho čakať. Nebude sa mu dariť ani vo vzťahu so Zajacom, Byvolom a Potkanom.
 

Čo mu prinesie rok Tigra?

V roku Byvola sa Koňom veľmi nedarilo, mali náročnejšie obdobie, no teraz sa všetko zmení k lepšiemu! Tiger je s Koňom kamarát a ich spojenie prináša harmóniu. Koňom pôjde všetko hladko a celkom podľa ich predstáv. Na ceste sú priaznivé udalosti a rok Tigra im sľubuje úspech vo všetkých oblastiach života. Uchopte svoj osud s autoritou generála a ostatní vás budú ochotne nasledovať. Hovorte nahlas, čo chcete a vaše želania sa budú zhmotňovať v realite akoby mávnutím čarovného prútika. Či vo vzťahu alebo v práci máte schopnosť usporiadať si všetko presne tak, ako to chcete. Tento rok prichádza čas aj na veľké projekty, dokonca aj na tie, ktoré dlho čakali v kúte. Šťastena stojí pri vás aj v láske! S ľahkosťou dokážete vytvoriť harmonický vzťah, alebo nájsť si nového ideálneho partnera. Veľa šťastia!

 

HODNOTENIE ROKA PRE VZŤAHY: 5/5

 

KOZA

Ako funguje vo vzťahu?

Koza je milá, priateľská a spoločenská. Tiež je bystrá, inteligentná, tvorivá, má rozhľad a zmysel pre estetiku a umenie. Väčšinou dobre vyzerá a štýlovo sa oblieka. Napriek tomu je vnútorne neistá a svoju sebahodnotu si často potvrdzuje v krátkodobých vzťahoch. Pri takejto slobodnej a prelietavej povahe potrvá Koze dlhšie, kým sa usadí a nájde stabilitu po boku jedného partnera. A pritom – práve pocit istoty a zázemia je to, čo Koza potrebuje najviac. Koza sa však ľahko nechá ovládať pudmi, potrebuje stále nové podnety a inšpirácie. Rada nadväzuje viaceré paralelné vzťahy s opačným pohlavím. Hranice intimity pritom prekračuje spontánne a nevinne a často na tom nevidí nič zlé. Koza sa nerada viaže, a tak sa svojmu okoliu môže zdať nestabilná. Ak sa však Koza konečne otvorí skutočnej láske, dokáže byť jemná, citlivá a vytrvalá, tiež je mimoriadne empatická a vnímavá na potreby druhých. Potrebuje však partnera, ktorý ju bude denno-denne ubezpečovať o svojej láske a oddanosti a pritom nastaví hranice spoločného fungovania naširoko, slobodne. Vzťah s Kozou bude vždy trochu nekonvenčný.  
 

Kto je vhodný partner?

Ak si Koza vytvorí vzťah s Koňom, zažije veľkú lásku a vášeň. Sú pre seba stvorení a budú si rozumieť vo všetkom. Pozor si musia dávať na vzájomnú vernosť a oddanosť, aby tento vzťah nepokazili svojimi roztopašnými túžbami. Duševnú spriaznenosť, lásku, nehu a hlbokú sexualitu bude Koza zažívať aj s Prasaťom a Zajacom. Obaja sú veľmi vnímaví a Koza vďaka nim dokáže preniknúť aj do svojich najskrytejších citov. V týchto vzťahoch však môže chýbať rozhodnosť a moment akcie, keďže všetky tieto znamenia sú jinové a chýbajú im pevné postoje. Koza sa dokáže dobre zladiť aj s Drakom, Tigrom, Hadom, Kozou, Opicou a Kohútom. Nie je to však pre ňu ideálne spojenie a takýto vzťah môže plávať po povrchu. Fungovať jej to nebude ani s Potkanom. Absolútne nevhodnými partnermi sú pre Kozu znamenia Psa a Byvola. Pri nich sa bude cítiť pod obrovským tlakom a navyše si aktivuje karmické udalosti... Ani s jedným z nich to nemôže dopadnúť dobre.
 

Čo jej prinesie rok Tigra?

Kozy sa v minulom roku veľa naučili o sebe, o vzťahoch a tiež o svojich emóciách. Nemali to ľahké, no po skúške ohňom prichádza konečne uvoľnenie. Viac šťastia budú zažívať aj v láske. Koza sa bude cítiť silnejšia a veľa vecí si sama v sebe vyjasní. Je možné, že konečne dokáže urobiť aj zásadné rozhodnutie a začne v partnerstve fungovať stabilnejšie. Koza sa totiž nerada viaže, najradšej by zostala slobodná a prežívala lásku ako hru. Poučená lekciami z minulého roka však možno pochopí, že partnerský vzťah treba budovať na pevných základoch. Silný rok Tigra jej v tom bude pomáhať a Koza dokáže urobiť v oblasti lásky pokrok. Potrebuje k sebe vnímavú bytosť, u ktorej bude mať pocit opory a istoty. Ak doteraz nenašla ideálneho partnera, o nové príležitosti nebude mať núdzu! Stačí, keď otvorí svoje srdce a bude úprimná vo svojich citoch voči partnerovi aj sama voči sebe. Potom pre ňu tento rok môže byť naozaj napĺňajúci a šťastný. 
 

HODNOTENIE ROKA PRE VZŤAHY: 4/5

 

OPICA

 

Ako funguje vo vzťahu?

S Opicou sa nikto vo vzťahu nenudí. Má prenikavý intelekt, zmysel pre humor, je šarmantná, plná energie a zábavná. Má nadhľad nad každou životnou situáciou a je vynaliezavá. Je to figliar, ktorý občas prelezie ostatným cez rozum. Voči ľuďom, ktorých si váži a má ich rada, je veľmi lojálna. Opice sú výborní partneri a skvelí rodičia, ktorí do vzťahu prinášajú nové zážitky a spoločenský život. Sú nadmieru bystré a šikovné a dobre sa uplatňujú aj v kariére. Vždy sú krok pred ostatnými. Majú vrodený optimizmus a k životu pristupujú hravo a s radosťou. Sú to tiež dobrí psychológovia, ktorí dokážu odtušiť potreby ostatných a napĺňať ich. Rodina, partner a priatelia sú u nich na prvom mieste.

Opicu však ťažko skrotíte. Nebude žiť v mantineloch, neznáša obmedzenia, je to rebel, ktorý rád prekračuje hranice a skúša nové veci. Opica potrebuje množstvo podnetov, a tak je lepšie dopriať jej trochu slobody a spoločenského života, ako ju zväzovať. Tak, či onak, Opica vždy dosiahne svoje a vynájde sa v každej situácii. Je mimoriadne životaschopná a svoje okolie osviežuje novými pohľadmi na bežné veci, praktickosťou a inovatívnymi riešeniami. Nikdy ju nepodceňujte, je to skvelý stratég, ktorý nespúšťa zo zreteľa svoj cieľ.

 

Kto je vhodný partner?

Aj keď Opicu najviac priťahuje tajomný Had, s ktorým vie nadviazať najhlbšie spojenie, tento vzťah bude vždy oscilovať v extrémoch. Hrozia tu opätovné rozchody a návraty, pocity nespokojnosti a nevďaku. Preto je pre Opicu ideálnejšie spojenie s Potkanom a s Drakom, s ktorými dokáže vytvoriť pohodový a harmonický vzťah. Obe znamenia sú veľmi dynamické, takže Opica si s nimi bude výborne rozumieť. Tieto jangové znamenia dobre komunikujú, majú radi spoločnosť a ľahko sa z nich stane doslova celebritný pár. Aj keď sa môžu občas pohádať, keďže obaja sa neradi podriaďujú a prispôsobujú a dokážu byť impulzívni, rýchlo sa zasa udobria. Vhodné znamenia pre Opicu sú aj Byvol, Zajac, Kôň, Koza, Pes, Kohút a ďalšia Opica. Do partnerstva s Prasaťom budú Opici zasahovať nepriaznivé udalosti zvonka. Tento vzťah sa bude stretávať s mnohými prekážkami. Pochopenie nikdy nenájde Opica v Tigrovi, tomu by sa mala radšej vyhnúť.

 

Čo jej prinesie rok Tigra?

Tiger je pre Opicu naozaj problematické znamenie. Tento rok môže byť Opica vystavená mnohým konfliktom a bojovať bude aj sama so sebou. Na konci roka však môže zo všetkého vyjsť víťazne, duchovne narastie, zmení svoje postoje a posunie sa vpred. Nemôžeme jej sľúbiť ľahké cesty, ale všetky skúšky zvládne napokon dobre, vďaka svojim prirodzeným schopnostiam a vynaliezavosti. V roku Tigra bude Opicu ovplyvňovať hviezda Nebeského koňa, ktorá jej na jednej strane prinesie nové príležitosti a väčšiu dynamiku života, na druhej strane sa však môže prejaviť nestálosťou vo vzťahoch. Buďte pripravení na zmeny a flexibilní. V citovej oblasti môžete zvažovať viac možností, zmeniť partnera, či vrátiť sa k bývalej láske. Všetko nové sa bude diať v chaose a nemusíte mať vždy jasno v tom, čo vlastne chcete. Nevadí to. Tento rok nie je len rokom zmien a osobnej transformácie, ale aj začiatkom nových pracovných i životných projektov. A to všetko si vyžaduje čas...

 

HODNOTENIE ROKA PRE VZŤAHY: 3/5

 

KOHÚT

 

Ako funguje vo vzťahu?

Kohút je mimoriadne háklivý na svoj obraz v očiach druhých a často máva problémy s egom. Rád sa predvádza, ale v princípe je plachý a neistý sám sebou. Preto sa pomerne ťažko rozhoduje v každej životnej situácii, dlho váha a bojí sa neúspechov a emočných zranení. Kohúta treba veľmi podporovať, povzbudzovať a chváliť. Získať si ho môžete lichôtkami. Kohút má prirodzený šarm a príťažlivosť pre opačné pohlavie, potrpí si na svoj vzhľad a spoločenský status. Väčšinou sa mu dobre darí, lebo je schopný manažér, má rád systém a poriadok, je lojálny a spravodlivý. Je veľmi vnímavý a intuitívny, má rád umenie, dizajn a všetko pekné. Ak sa na neho naladíte a budete s ním narábať jemne, vráti vám to nehou a starostlivosťou. Vyvarujte sa však toho, aby ste mu povedali čokoľvek kritické. Aj maličkosť sa ho dotkne, zraní jeho ego a bude si to dlho pamätať. Kvôli svojmu egu, potrebe potvrdzovať si svoju hodnotu a tiež vďaka svojej charizme a sexepílu, môže mať Kohút občas problém s vernosťou vo vzťahu. Keďže príležitosti prichádzajú samé a on nemusí takmer nič robiť pre to, aby pritiahol záujem okolia, mal by sa učiť zodpovednosti, zdržanlivosti a sebadisciplíne. Mnoho Kohútov však dokáže zotrvať vo vážnom partnerskom vzťahu až v zrelej etape života, prípadne po predchádzajúcich nezdaroch a negatívnych skúsenostiach.
 

Kto je vhodný partner?

Najlepší vzťah vytvorí Kohút s Drakom. Ideálne spojenie vznikne, ak je Drak muž a Kohút žena. Budú prežívať veľkú lásku a aj v praktických životných otázkach nájdu porozumenie. Harmonické partnerstvo bude prežívať Kohút aj s Byvolom a Hadom. Dokážu spolu vytvoriť veľmi dobre fungujúci vzťah a systém s jasnými pravidlami. Ostatné znamenia ako Prasa, Opica, Tiger, Kôň a Koza sú pre Kohúta nekonfliktné. Bude s nimi nažívať vo vzájomnej spokojnosti. Nie celkom šťastné je spojenie Kohúta s ďalším Kohútom. Tieto vzťahy bývajú problematické, citovo frustrujúce a nenapredujú. U oboch môžu dokonca spúšťať nejaký druh závislosti. Ani v partnerstve s Potkanom sa Kohútovi nebude dariť. Môže mať pocit, že robí to, čo nechce a bude trvalo nespokojný. Toto partnerstvo sa s najväčšou pravdepodobnosťou po čase rozpadne. Nedohodne sa ani so Psom a Zajacom, ich svety sú od seba veľmi ďaleko. Lepšie je do ničoho vážneho sa s nimi ani nepúšťať.
 

Čo mu prinesie rok Tigra?

Kohútovi aj v tomto roku ide karta! Už v minulom roku Byvola sa mu dobre darilo a teraz môže svoje úspechy ešte znásobiť. Nič nie je nemožné! S rokom Tigra prichádza do jeho znamenia jedna zo štyroch najsilnejších šťastných hviezd. Sprevádzať ho bude Dračia sila a prinesie mu schopnosť ľahko dosahovať veci v živote. Kohút získa všetko, po čom bude túžiť. Platí to v každej životnej oblasti –

rovnako v kariére, v peniazoch, aj vo vzťahoch. Táto hviezda tiež pomáha minimalizovať negatívne vplyvy a prekonávať prekážky. Kohút bude tento rok našľapovať s ľahkosťou. Je to čas na veľké projekty a odvážne plány. Aj keby boli riskantné, všetko napokon dobre dopadne, vďaka riadeniu osudu. Aj partnerský vzťah bude Kohútom prekvitať. Tým, že sami budú v pohodovom rozpoložení, do partnerstva dokážu vniesť šťastie a harmóniu. Ani nezadaní si nebudú zúfať. Ak snívajú o vzťahu, tento rok si ľahko k sebe pritiahnu novú lásku! Budú totiž mimoriadne príťažliví pre opačné pohlavie a dokážu očariť svoje okolie.

 

HODNOTENIE ROKA PRE VZŤAHY: 5/5

 

PES
 

Ako funguje vo vzťahu?

Pes je známy svojou oddanosťou a lojalitou. Je pomerne konzervatívny a nerád mení zaužívané pravidlá. Vyhovuje mu stabilný vzťah. V rodinnom systéme sa cíti veľmi pohodlne. Aj v prípade, že si odbehne za nejakým dobrodružstvom, vráti sa do zaužívaných koľají, pokiaľ má doma dostatok komfortu. Pri vážnejších životných rozhodnutiach nereaguje vždy pružne a nemá rád zmeny. Je otvorený a úprimný a dokáže vnímať potreby a emócie druhých. Stará sa o všetkých vo svojom okolí a dobre zabezpečuje chod rodiny. Niekedy si toho na seba berie priveľa a cíti sa byť zodpovedný za iných. Mal by si uvedomiť, že nespasí celý svet a nechať viac úloh aj na druhých. Väčšinou je šarmantný a príťažlivý. V spoločnosti je mimoriadne obľúbený, pretože má zmysel pre humor a dokáže odľahčiť aj vážne témy.
 

Kto je vhodný partner?

Pes vytvorí dokonalý vzťah so Zajacom. Títo dvaja si budú rozumieť vo všetkom – od hlbokého duševného prepojenia až po vášeň a sexualitu. Pes je však dosť impulzívny, a tak si ľahkovážny Zajac musí dať pozor, aby ho veľmi nedráždil svojimi roztopašami. Aj s Tigrom a Koňom si môže Pes užívať šťastný vzťah. Ich spoločný aktívny temperament im zaručí pestrý život. Budú mať veľa priateľov a radi sa budú ukazovať v spoločnosti. Pohodové partnerstvo čaká Psa aj s Prasaťom, Potkanom, Hadom, Opicou a ďalším Psom. Nemôže však čakať, že ho tento vzťah vynesie do výšok, po čase sa pravdepodobne začne nudiť. Pes by sa mal určite vyhnúť spojeniu s Drakom a Kohútom a tiež vzťahu s Byvolom a Kozou. Tieto znamenia budú vždy na seba narážať, stretávať sa s nepriazňou osudu a prechádzať ťažkými životnými skúškami. Z kratšej cesty ľahší návrat – predovšetkým Byvolovi a Koze by sa mal Pes radšej vyhnúť.
 

Čo mu prinesie rok Tigra?

Pes má konečne za sebou náročný karmický rok a môže si vydýchnuť. Rany sú zahojené a užitočné životné skúšky z neho urobili múdrejšiu bytosť. Rok Tigra prichádza ako odmena a prináša mu  radostný a bezstarostný život. Tiger so Psom totiž vytvárajú harmonickú väzbu a Pes bude mať šťastie vo všetkom, na čo siahne. Môže sa s novým elánom pustiť do realizovania svojich snov. Ak hľadá lásku, na ceste ho čakajú nové príležitosti. Ak žije vo vzťahu, dokáže ho posunúť o úroveň vyššie. Tento rok je vhodný aj na svadbu, či na spoločné bývanie. Priaznivé vplyvy pokračujú Psovi aj v ďalšom roku Zajaca a sľubujú mu ešte úspešnejšie obdobie, ako v tomto roku. Zdá sa, že Pes konečne drží život pevne vo svojich rukách a má jedinečnú možnosť urobiť v ňom zásadné a prospešné zmeny.    

 

HODNOTENIE ROKA PRE VZŤAHY: 4/5

 

PRASA

 

Ako funguje vo vzťahu?

Prasa je pohodové a tolerantné znamenie. Myslí pozitívne a k životu pristupuje s optimizmom. Neznáša konflikty, a tak vždy radšej ustúpi. Je to dobrý stratég – ak s partnerom potrebuje niečo vážnejšie riešiť, počká si na vhodný čas. Prasa je starostlivé a podporuje všetkých vo svojom blízkom kruhu. Je úprimné, priateľské, milé, štedré a veľkorysé. Ako jedno z mála znamení dokáže odpúšťať. Aj v prípade, že ho niekto zraní, dokáže sa znova otvoriť a dať druhú šancu. Prasa sa málokedy sťažuje a svoje negatívne pocity si necháva pre seba. To sa Prasaťu občas vypomstí. Jeho partner väčšinou netuší, ak sa vo vzťahu necíti dobre. V tomto smere by malo Prasa na sebe popracovať a dávať viac najavo svoje emócie. Je to introvert, aj keď navonok pôsobí komunikatívne. Najdôležitejšie je pre Prasa udržiavať kľud a domácu pohodu, aj za cenu vlastných strát a utrpenia. Pre atmosféru rodiny a blaho všetkých jej členov urobí maximum. Jeho partner by však mal mať na pamäti, že aj poddajné a obetavé Prasa má svoje hranice a keď pretečie pohár jeho trpezlivosti, odhodlá sa aj k takému radikálnemu kroku, ktorým môže šokovať svoje okolie. Vnútornú silu Prasaťa netreba podceňovať, aj keď je neviditeľná...

 

Kto je vhodný partner?

Prasa si bude najlepšie rozumieť s Tigrom. Tiger je expanzívny, rád vedie a rozhoduje. Prasa sa mu pokojne podriadi. Dobre znáša aj Tigrove egocentrické sklony a tlmí jeho výbušný temperament. Tento vzťah však nemusí vydržať naveky. Keď bude Tiger neprimerane Prasa utláčať a nebude myslieť na jeho potreby, Prasa ho bez milosti opustí. Ideálne sa dokáže Prasa zladiť so Zajacom a Kozou. Tu nájde veľa empatie, vzájomnej blízkosti, hlbokého prepojenia a tiež dostatok nehy a láskania. K Prasaťu sa hodí aj Kôň, Pes, Kohút, Byvol, Potkan a Drak. Ich spolužitie bude harmonické. Prasa si však nebude rozumieť s ďalším Prasaťom, Opicou a Hadom. Lepšie urobí, ak si s nimi nebude nič začínať.
 

Čo mu prinesie rok Tigra?

Minulý rok dal Prasaťu zabrať a niekedy len ťažko nachádzalo rovnováhu. V jeho živote sa udialo veľa zmien a občas ho to emočne vykoľajilo. V roku Tigra sa konečne všetko vracia do rovnováhy a Prasa môže prežívať svoje najšťastnejšie obdobie. Tiger mu prináša najsilnejšie harmonické spojenie a jasnú šancu na lásku, radostný citový život a napĺňajúci vzťah. Jeho život sa zázračne zmení. Čím skôr sa novým udalostiam otvorí, tým lepšie. Nemusí sa báť. Za chrbtom mu tento rok svieti jedna z najpriaznivejších hviezd – Sila šťastia, ktorá ho podporí na každom kroku. Rozpustí všetky jeho obavy a starosti, prinesie mu pocit istoty a vnútorný pokoj. Táto hviezda tiež podporuje stabilitu a spokojnosť v živote, aktivuje šťastie a naplnenie želaní. Všetko pôjde akoby samé! Užívajte si každý jeden deň.

 

HODNOTENIE ROKA PRE VZŤAHY: 5/5