Potkan

Mesiac Prasaťa (7. november – 8. december 2016) Tento mesiac vyskúšajte vo svojom živote niečo nové. Stereotyp vás ubíja a vy budete šťastnejší s novými zážitkami. Nové chute, nový šport, nový kamarát. Fantázii sa medze nekladú. Kariéra: Motivujte svojich zamestnancov vetou Verím v teba. Pretože ak ten, koho rešpektujú verí ich schopnostiam, umožňuje im byť najlepšími, akí len dokážu byť. Peniaze: Príjmy nebudú veľmi priaznivé tento mesiac, snažte sa vyžiť s minima. Na úspory tiež nesiahajte, budete ich neskôr potrebovať oveľa viac. Zdravie: Pre zlepšenie zdravotného stavu vám pomôže otužovanie. Dôležité je otužovať sa počas celého roka, aj v zimných mesiacoch. Začínajte postupne. Láska: V láske zažívate šťastné obdobie. Nezaspite však na vavrínoch a starajte sa o svoju lásku. Vydaté ženy môžu otehotnieť. Mesiac Potkana (9. december 2016 – 8. január 2017) Ušľachtilý človek vám pomôže na vašej ceste životom. Jeho rady aplikujte nielen v oblasti kariéry, ale aj v osobných medziľudských vzťahoch. Kariéra: Ak vynaložíte v oblasti kariéry dostatočné úsilie, budete odmenení. Inak vám hrozia finančné straty alebo pokles na spoločenskom rebríčku. Peniaze: Neberte zarobené peniaze ako samozrejmosť. Buďte vďační za všetko čo máte, aj keď toho nemáte veľa. Zdravie: Problémy s obličkami nepodceňujte a poraďte sa s odborníkom. Obmedzte stres a strávte čo najviac času so svojimi blízkymi, pookriete. Láska: Milostné flirty vás nenaplnia spokojnosťou. Berte svoju rodinu ako svoju prvú prioritu. Mesiac Byvola (9. január – 6. február 2017) Ste na najlepšej ceste k duchovnému rastu. Niekde vnútri to cítite, nebráňte sa tomu. Ak si neviete s určitými otázkami, vyhľadajte učiteľa. Kariéra: Konflikt s kolegom riešte diskrétne, aby ste nevyvolali zbytočný rozruch. Iba ak by sa vám to nepodarilo vzájomne vysvetliť, požiadajte o pomoc nadriadeného. Peniaze: Špekulatívne operácie vám neprinesú očakávaný zisk. Spoľahnite sa tento mesiac na normálny príjem. Zdravie: Správny jedálniček, pravidelný pohyb a duchovná potrava sú správnym receptom na dlhý a šťastný život. Láska: V prípade problémov v láske sa obráťte o radu na staršie osoby v rodine, ktorým dôverujete. Nechajte sa viesť svojím srdcom.

 

Byvol

Mesiac Prasaťa (7. november – 8. december 2016) Prečo nevyužívate svoj potenciál na to, aby ste boli šťastní a žili v hojnosti. Prišiel čas zavrieť zadné vrátka a s plnou vervou sa pustiť do práce. Zlyhajú iba tí, ktorí to vzdajú. Kariéra: Ťažké obdobie v práci prekonáte húževnatosťou, vytrvalosťou a tak trochu aj pozitívnou tvrdohlavosťou. Všetky prekážky sa dajú prekonať, záleží len od uhla pohľadu, ako sa na ne pozeráte. Peniaze: Špekulatívnymi operáciami môžete získať, ale musíte vedieť kedy prestať. Riaďte sa vlastnou intuíciou a budete sláviť úspech. Zdravie: Dávajte si pozor na zranenia, ktoré vzniknú z nepozornosti a nesústredenosti. Odpočívajte, aby vaše fyzické aj psychické telo zregenerovalo. Len tak budete pripravení čeliť ďalším prekážkam. Láska: Nezamieňajte si zamilovanosť s láskou. Len otvorené a úprimné srdce vám povie pravdu. Spomaľte a počúvajte, vaše vnútro vám radí dobre. Mesiac Potkana (9. december 2016 – 8. január 2017) Ťažké obdobie popretkávané prekážkami a problémami prekonáte lepšou organizáciou času a určením si vlastných priorít. Pomoc druhým vás naplní láskou, vďačnosťou a dobrým pocitom. Až vtedy si uvedomíte, čo vlastne všetko máte. Kariéra: Je čas vyniknúť v práci a predložiť svoj návrh riešenia určitej pracovnej situácie. Šéf si vás všimne a náležite vašu iniciatívu aj odmení. Neschovávajte sa za chrbtami svojich kolegov, máte šancu zažiariť. Peniaze: Väčšie výdavky kontrolujte vopred premyslený rozpočtom. Dlhodobým podrobným sledovaním vlastných výdavkov môžete v budúcnosti veľa získať. Zdravie: Nutkavý pocit, že ste chorí vás nabáda k návšteve lekára. Dajte sa vyšetriť, upokojíte sa a môžete sa potom sústrediť na iné veci vo svojom živote. Láska: Ani neviete ako a dostanete sa do milostného trojuholníka. Rozlúsknite túto situáciu čo najskôr a rozhodnite sa správne. Aj keď niekomu ublížite, bolesť bude len dočasná. Dlhodobé zotrvanie v mileneckom vzťahu môže spôsobiť agóniu. Mesiac Byvola (9. január – 6. február 2017) Tento mesiac bude plný problémov a prekážok, na jeho konci vás však môže čakať úspech a sláva. Problémy nikto za vás nevyrieši. Ak ste doteraz zaháľali, je najvyšší čas zapnúť na plné obrátky. Kariéra: Dlhodobú nespokojnosť so súčasnou prácou môžete tento mesiac vyriešiť. Od kamaráta dostanete ponuku, ktorá sa neodmieta. Pozor však na zákerných ľudí, ktorý vám šťastie budú chcieť prekaziť. Peniaze: Finančnú hojnosť si zabezpečíte podrobným plánovaním príjmov, ale najmä výdavkov. Finančnú rezervu si vytvárajte dlhodobo. Zdravie: Príznaky ochorení vnútorných orgánov navonok nie sú viditeľné. Telo vám však vysiela signály, že niečo nie je v poriadku. Sledujte aj malé zmeny, aby ste ochorenie čo najskôr odhalili. Láska: Ak do vzťahu vložíte naozaj všetko, prehĺbite vzájomnú intimitu. Budete si vzájomne s partnerom bližší a váš vzťah môže rozkvitnúť.

 

Tiger

Mesiac Prasaťa (7. november – 8. december 2016) O svojich kladných vlastnostiach nikdy nepochybujte. Nesprávnymi skutkami na seba len zbytočne upozorňujete. Žite v mieri, budete silní a všetko zvládnete. Kariéra: Tento mesiac sa bude dariť najmä tým, ktorí pracujú v oblasti komunikácie. Technici by si mali dávať pozor na správne výpočty, aby zabránili katastrofe. Peniaze: Zadovážte si talizman, ktorý podľa vás podporuje finančnú hojnosť. Napríklad čínske peniaze zviazané červenou šnúrkou, bambusová zvonkohra, vzácne kamene alebo čokoľvek iné. Zdravie: Oslabený žalúdok môžu naznačovať bolesti hlavy v oblasti čela, nosa a úst. Na úľavu od bolestí vyskúšajte kombináciu byliniek puškvorec, zázvor a rumanček. Láska: Zažite s partnerom raz za čas niečo výnimočné. Je to dôležité najmä pre páry, ktoré sú spolu už dlhšie obdobie. Vytváranie výnimočných spomienok je pre vzájomnú lásku a partnerstvo veľmi dôležité. Mesiac Potkana (9. december 2016 – 8. január 2017) Vydajte sa na dlhú cestu. Učte sa nové veci, študujte, hýbte sa a objavujte svet. Tešte sa z úspechov iných a nechajte sa inšpirovať. Vytvorte holými rukami niečo užitočné a pekné. Zrelaxujte. Kariéra: Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa energiou mladých. Mladí nech sú pokorní a v úcte k múdrosti a skúsenostiam starších. Spoločne dosiahnete úspech. Peniaze: Šťastie v peniazoch je tento mesiac vrtkavé. Vyhýbajte sa hazardným hrám, aby ste nepodľahli ich špinavému čaru, ktoré môže byť zničujúce. Zdravie: Zahlienenie a vlhkosť v tele spôsobuje oslabená slezina. Posilníte ju konzumáciou prirodzene sladkými potravinami ako aj čaje z fenyklu alebo kukuričných vlasov či sladkého drievka. Láska: Komunikácia je v partnerstve nesmierne dôležitá. Ak nebudete vzájomne komunikovať, vaše partnerstvo sa rozpadne ako domček z kariet. Mesiac Byvola (9. január – 6. február 2017) Problémy a prekážky s ľahkosťou prekonáte avšak dávajte si pozor na zákerný ľudí, ktorí sa tvária ako vaši priatelia. Závidia vám úspech a rovnováhu v živote. Neoplácajte sa im ich praktikami, radšej sa sústreďte na svoje ciele, ktoré chcete dosiahnuť. Kariéra: Viete byť pekne ostrí, keď vás niečo rozčúli. Je dôležité nepotláčať svoje emócie, ale púšťanie hromov a bleskov na nevinných nikomu nepomôže. Zachovajte chladnú hlavu. Peniaze: Investičné možnosti si veľmi dobre preverte, pretože môžete veľa stratiť. Poraďte sa s dôveryhodnými odborníkmi. Zdravie: Keďže krčnú chrbticu každodenne a nerovnomerne zaťažujete, je potrebné ju poriadne precvičiť. Využite špeciálne cviky z jogy, ktoré stuhnuté časti uvoľnia a vytvoria rovnováhu. Láska: Naplánujte si s partnerom kratšiu alebo ďalekú budúcnosť. Spoločné plány by mali byť kompromisom obidvoch partnerov. Buďte tolerantní.

 

Zajac

Mesiac Prasaťa (7. november – 8. december 2016) Tento mesiac sa vyhýbajte chybám v plánovaní a vypätým či stresový situáciám. V každej chvíli sa snažte zachovať chladnú hlavu. Nové výzvy zvládnete, ak sa na ne dobre pripravíte. Kariéra: Určite sa vyhnite tento mesiac zmene zamestnania. Nenechajte sa zlákať na vyšší plat, nebudete v novej práci spokojní. Sústreďte sa na čo najlepšie plnenie svojich pracovných úloh. Peniaze: Na nepremyslené výdavky by ste neskôr mohli veľmi tvrdo doplatiť. Príjmy budú síce dobré, ale výdavky ešte vyššie. Sumu, ktorú môžete minúť si vopred naplánujte. Zdravie: Srdce oslabujete konzumáciou pikantných a ťažkých jedál. Tento orgán posilníte správnymi koreninami a bylinkami ako sú kurkuma, oregano či tymián. Lásku prejavujte od srdca. Láska: Nezadané dievčatá môžu ľahko otehotnieť s nesprávnym partnerom. Dávajte si veľký pozor na podvodníkov, ktorí za svoje činy nechcú niesť zodpovednosť. Mesiac Potkana (9. december 2016 – 8. január 2017) Dávajte si pozor na pascu, ktorú pre vás nastražili zlomyseľní ľudia. Buďte dôslední pri kontrole dokumentov, ktoré podpisujte a vyhnite sa súdnym procesom a dôležitým rozhodnutiam. Kariéra: Vytvárajte v pracovnom kolektíve plodnú a motivujúcu atmosféru. Vtedy aj tie najzložitejšie úlohy hravo zvládnete, dokonca posilníte tímového ducha a sebavedomie individualít, ktoré to potrebujú. Peniaze: Máte našetrené a neviete kam peniaze investovať. Určite sa vyhnite špekulatívnym alebo hazardným operáciám. Nespadnite do pasce. Na lepšiu investíciu si budete musieť počkať. Zdravie: Zdravie budete mať dobré, sústreďte sa na udržanie tohto stavu pravidelným pozvoľným cvičením a zdravým jedálničkom. Láska: Muž by sa mal o svoju rodinu starať a milovať svoju manželku. Aj keď to robíte a popri tom máte mimomanželský vzťah, nie je to v poriadku. Zamyslite sa. Mesiac Byvola (9. január – 6. február 2017) Vďaka vlastnej aktivite si viete polepšiť. Ukážte svoje schopnosti v oblasti analýzy a kreativity a dosiahnete pokrok. Svoju pozornosť nevenujte hádkam a intrigám, zdržuje vás to od ďalšieho postupu. Kariéra: Máte veľmi dobré vyhliadky na posun v kariére. Vašu dobrú prácu si všimol aj šéf a určite ju odmení či už extra financiami alebo inými benefitmi. Pokračujte v nastúpenej ceste. Peniaze: Nemíňajte ušetrené peniaze na takzvaných priateľov. Iba vás využívajú a keď budete potrebovať finančnú pomoc vy, obrátia sa vám chrbtom. Zdravie: Pri chudnutí alebo inom ozdravovacom procese postupuje malými krôčikmi vpred. Dávajte si iba také ciele, ktoré reálne považujete za možné. Láska: Partneri by mali vo vzťahu nadobudnúť rovnováhu. Ak jeden z partnerov robí všetko a druhý nič, začne mu myseľ behať po milostných hrádkach mimo partnerstva.

 

Drak

Mesiac Prasaťa (7. november – 8. december 2016) Nehovorte o svojich plánoch na verejnosti, mohli by ste byť oklamaní. Prejdite priamo k činom a pochváľte sa až dobrými výsledkami. Poradí vám ušľachtilá osoba. Kariéra: V práci vám šťastie praje, máte veľa dobrý nápadov. S ich realizáciou sa neuponáhľajte, všetko chce svoj čas. Netlačte na pílu. Peniaze: Vyhýbajte sa prostrediu, kde vás to môže zlákať k hazardu. Utrpeli by ste veľké straty a môže vám to zničiť život, na aký ste doteraz zvyknutí. Zdravie: Konzumáciou vysušujúcich potravín oslabujete svoje pľúca, čo sa prejavuje smútkom až plačlivosťou. Pomôže vám šalviový čaj a prítomnosť vašich najbližších. Vďaka dobročinnosti pocítite vďaku a pravú radosť. Láska: Ak nemáte partnera, pravidelne vyvíjajte aktivitu na zoznámenie. Tento mesiac máte veľkú šancu stretnúť toho pravého. Párom sa vo vzťahu blýska na lepšie časy. Venujte si s partnerom to najcennejšie, vedome strávený spoločný čas. Mesiac Potkana (9. december 2016 – 8. január 2017) Prítomnosť určitých priateľov vám zlepší osud, ale nečakajte so založenými rukami. Majte oči otvorené a chopte sa svojej šance. Podnikatelia získajú nové projekty a môžu sa posunúť vpred. Kariéra: Pozor na chyby v dokumentoch, mohli by ovplyvniť výsledok projektu. Majte na pamäti, že nemusíte všetko spraviť sami. Peniaze: Šetriť či investovať? Urobte si prehľad vo finančných produktoch, aby ste netápali. Využite služby odborníka, ktorému dôverujete. Zdravie: Práca s emóciami patrí medzi tie najťažšie. Sledujte drobné signály vášho tela, ktoré vám naznačujú, s čím máte problém. Vyhľadajte odborníka na čínsku medicínu a poraďte sa o ďalšom postupe. Láska: Namiesto vzájomného súťaženia sa s partnerom radšej vzájomne podporujte a zdokonaľujte. Ak oceníte partnerov talent, vytvoríte v ľúbostnom vzťahu silné puto. Potom budete harmonickou a neohrozenou dvojicou. Mesiac Byvola (9. január – 6. február 2017) Neistý výsledok vášho projektu vás znervózňuje, ale môžete byť pokojní. Vaše úsilie bude odmenené úspechom, všetky prekážky hladko prekonáte. Pozor na polená, ktoré vám budú závistlivci hádzať pod nohy. Kariéra: Ak ste sa rozhodli podnikať, teraz je správny čas začať. Šťastie je vám naklonené, buďte však pripravení na veľa práce a aj neprajníkov. Udržte si smer vašej životnej cesty, vy predsa viete kam smerujete! Peniaze: Nečakaný príjem vás prekvapí a pomôže vám. Dobre si premyslite, kde tie peniaze miniete, špekulatívnym projektom sa vyhnite. Zdravie: Tešte sa z maličkostí a buďte vďační za všetko čo máte. Tento postoj vás zbaví nečakaných zdravotných trápení. Pomôže aj čaj z ľubovníka alebo medovky. Láska: Ak máte v srdci bolesť, doprajte si čas na vyliečenie. Strávte nejaký čas bez partnera a zistite, čo od nového budete očakávať. Nechajte všetky energie a pocity doznieť a prebolieť.

 

Had

Mesiac Prasaťa (7. november – 8. december 2016) Zdá sa vám, že sa motáte v kruhu? Určte si cieľ, inak nemôžete ani vedieť, kam smerujete. Nezaoberajte sa malichernosťami, pozrite sa na celú vec z vtáčej perspektívy a v hlave sa vám rozjasní. Kariéra: V práci budete rozčarovaní a vyvedení z miery vyjadreniami zlomyseľných ľudí, ktorí zámerne skresľujú pravdu. Nenechajte sa vyprovokovať k slovným urážkam a otvoreným konfliktom, je to pod vašu úroveň. Peniaze: Finančná situácia nebude tento mesiac najlepšia, ale ani najhoršia. Spoľahnite sa na normálny príjem, kontrolujte si výdavky. Zdravie: Zdravie vás trochu prestane poslúchať, ale bežných ochorení sa zbavíte rýchlo vďaka dodržiavaniu pitného režimu, relaxovaniu a dostatočnému spánku. Láska: Očaríte osoby opačného pohlavia, ktoré vám budú ležať pri nohách. Užívajte si ich priazeň, na uzavretie manželstva si však trochu počkajte. Zadaní by si mali dávať pozor na mimomanželskú lásku. Mesiac Potkana (9. december 2016 – 8. január 2017) Čaká vás poučný mesiac, plný zmien a životných lekcií. Berte toto obdobie s otvorenou mysľou a radostným srdcom, keďže sa posúvate vo svojom živote vpred. Berte ohľad iba na ľudí, ktorých milujete. Kariéra: Tento mesiac si siahnete na dno vašich síl. Ľudia, na ktorých ste sa spoliehali, vám nepomôžu, ale berte to z tej pozitívnej stránky. Spoznáte samého seba, čo veľmi dobre využijete v budúcnosti. Peniaze: Plytvanie nie je na mieste a platí to nielen tento mesiac. Skromnosť a jednoduchosť je výsada kráľov. Tak žite ako kráľ a zamerajte sa na duchovnú stránku života. Zdravie: Cvičenie jogy vaše telo síce poriadne potrápi, ale vaša duša veľmi pookreje. Venujte sa akémukoľvek cvičeniu na telo aj dušu tak často, ako len môžete. Láska: Nezanedbávajte svoju lásku kvôli práci. Musíte si nájsť čas aj na svojich najbližších, inak vám hrozia veľké nedorozumenia a hádky. Poproste partnera o trpezlivosť. Mesiac Byvola (9. január – 6. február 2017) Dobré plány, ktoré ste si vytvorili musia nasledovať správne rozhodnutia a činy. Tento mesiac nesnívajte, ale začnite svoje predstavy, plány a ciele uskutočňovať. Neschopných závistlivcov si nevšímajte, podporu skutočných priateľov máte. Kariéra: Postupnosť krokov je pre úspech dôležitá. Nenechajte sa zlákať rýchlym úspechom a okamžitým ziskom. V opačnom prípade zlyháte. Peniaze: Vyhnite sa ďalšej pôžičke za nevýhodných podmienok. Prehodnoťte radšej svoje príjmy a výdavky. Pôžičky sú aj z energetického hľadiska nevhodné. Zdravie: Svoje dobré zdravie využite na pomoc blízkym osobám, ktorí potrebujú len vašu prítomnosť. Venujte sa starším osobám vo vašej rodine a deťom. Láska: Hádky kvôli maličkostiam znepríjemnia váš vzťah. Snažte sa ich čo najskôr urovnať a dajte vášmu partnerovi najavo, že ho milujete aj napriek rôznym názorom na určité veci. Zdieľajte si vzájomné pocity, zblíži vás to.

 

Kôň

Mesiac Prasaťa (7. november – 8. december 2016) Potešte svojich blízkych nejakou drobnosťou alebo spoločným zážitkom. Utuží to vaše vzťahy a vaše srdce to poteší dvojnásobne. Venujte sa rodine a berte ju ako svoju prvú prioritu. Kariéra: V práci vás čaká obdobie plné prekážok a problémov, ktoré s ľahkosťou vyriešite, ak si zachováte zdravý odstup. Nechajte si poradiť, nepoznáte predsa recept na všetko. Peniaze: Budete čeliť veľkému strachu z finančnej straty, ktorá by vás zruinovala. Poučte sa z chýb z minulosti a neriskujte za každú cenu. Zdravie: Zdravý človek je zodpovedný k sebe a zároveň aj k okoliu a prírode. Zdravie a psychickú pohodu celej rodiny vybudujete vhodnou kombináciou vnútornej harmónie a vedomému prístupu k riešeniu životných výziev. Láska: Ak cítite, že súčasný vzťah sa skončil, nepredlžujte si s partnerom vzájomnú agóniu a s ohľadom na blízke osoby sa rozíďte. Mimomanželský vzťah ubližuje všetkým zúčastneným. Mesiac Potkana (9. december 2016 – 8. január 2017) Môžete dosiahnuť čo len chcete, ale niekedy príde obdobie, kedy potrebujete podať pomocnú ruku. Obráťte sa na dôveryhodné osoby, ktoré vám dobre poradia. Zvoľnite životné tempo, inak si zlomíte zdravie. Kariéra: Máte pocit, že ste nič nedosiahli, ale nie je to pravda. Rýchlo zabúdate a dostatočne neviete oceniť svoje schopnosti a zručnosti. Keď všetko zľahčujete, ako vám majú prejaviť obdiv ostatní? Buďte na svoje činy hrdí. Peniaze: V rezerve vám veľa finančných zásob nezostalo a budete z toho rozčarovaní. Akciové trhy vám vynesú zisk a opäť sa budete usmievať. Zdravie: Nadmerná konzumácia kyslých jedál oslabuje pečeň. Navonok sa oslabená pečeň prejavuje závratmi, slabým zrakom alebo zlým trávením. Pomôže šípkový alebo ibiškový čaj. Láska: Manželské páry prežívajú šťastné obdobie, dokonca sa rodina môže v týchto dňoch rozrásť o nového člena. Nezadaní získajú kontakty na nové, zaujímavé osoby opačného pohlavia. Mesiac Byvola (9. január – 6. február 2017) Čaká na vás prekvapenie. Možno z neho nebudete zo začiatku veľmi nadšení, ale nakoniec si uvedomíte, že všetky udalosti v živote majú svoj význam. Pamätajte si, ak sa jedny dvere zatvoria, niekoľko ďalších sa otvorí. Využite svoju šancu. Kariéra: Noví zákazníci potrebujú vašu osobnú starostlivosť. Venujte im svoj čas, odmenia sa vám novou objednávkou. Každý má rád, keď vie, že je o jeho potreby dobre postarané. Peniaze: Máte za sebou turbulentné obdobie v oblasti financií, prišiel čas upokojiť rozbúrené vody. Znížte výdavky na minimum a opäť si vytvorte dostatočnú finančnú rezervu, budete je v budúcnosti potrebovať. Zdravie: Úzkosť a depresiu zaženiete uvoľňujúcim vývarom z datlí, sladkého drievka a pšeničných otrúb. Poteší dušu a zaženie pocity smútku a napätia. Láska: Pozor na podvodníkov v láske, ktorí sa len zahrávajú s citmi iných. Nerobte unáhlené rozhodnutia, všetko si vopred premyslite. Spriaznenú dušu spoznáte srdcom a nebudete pochybovať.

 

Koza

Mesiac Prasaťa (7. november – 8. december 2016) Napredujete, ale tento mesiac musíte urobiť určité opatrenia, aby ste v nastúpenom smere aj naďalej pokračovali. Rozhodovať sa budete musieť rýchlo a správne. Stretnete zaujímavú osobu, ktorá ovplyvní váš život. Kariéra: Váš pracovný kalendár sa nečakane zahustí, ale snažte sa všetkého zúčastniť aj keď to bude časovo a energeticky náročné. Peniaze: Peniaze, ktoré používate na zábavu boli určené na iný účel. Nezahrávajte sa, mohli by ste na to veľmi škaredo doplatiť. Peniaze vám budú chýbať v inej oblasti života už v blízkej budúcnosti. Zdravie: Ak máte suchú a šupinatú pokožku, pite viac vody, jedzte polievky a kaše. Uprednostňujte teplé jedlá. Pomôže aj rumančekový čaj. Láska: Zadané páry budú riešiť konflikty, ktoré vznikli kvôli rutine. Narušte svoj partnerský stereotyp, rozprávajte sa s partnerom o svojich snoch a fantáziách. Možno sa vám niektoré aj vyplnia. Mesiac Potkana (9. december 2016 – 8. január 2017) Tento mesiac nebuďte príliš aktívni, mohli by ste pokaziť veci, ktoré sú už dobre rozbehnuté. Môžete sa spoľahnúť na svoje rozhodnutia, ktoré ste urobili v minulosti.Čaká na vás svetlá budúcnosť. Kariéra: Verte svojim schopnostiam a nepodceňujte sa. Medzi skromnosťou a pocitom menejcennosti je veľký rozdiel. Ak potrebujete, choďte na osobnostný kurz, pomôže vám to aj v kariére. Peniaze: Prejavte vďačnosť za všetky peniaze, ktoré ste doteraz zarobili alebo dostali. Neberte peniaze ako samozrejmosť, tiež sa vyhýbajte hanlivým spojeniam ako napríklad špinavé peniaze. Zdravie: Ak trpíte chronickou chorobou, je čas vymeniť lekára. Vaša dôvera je už aj tak naštrbená, tak sa poobzerajte po inom odborníkovi. Zmiernite stres a relaxujte. Láska: Vaša snaha o sexuálne zblíženie s cudzími osobami nemusí dopadnúť podľa predstáv. Medzi online fikciou a skutočnosťou je veľký rozdiel. Pokojom vás naplní len skutočný emocionálny vzťah založený na pravej láske a vzájomnej úcte. Mesiac Byvola (9. január – 6. február 2017) Aj keď ste unavení, nemôžete byť povrchní. Ani v práci, ani v medziľudských vzťahoch sa vám to nevyplatí. Zbavte sa lenivosti a povrchnosti a dosiahnete úspech. Kariéra: Majte na pamäti, že nikto múdry z neba nespadol. Nového spolupracovníka zaúčajte s trpezlivosťou, odvďačí sa vám za to neskôr. Peniaze: Na akciových trhoch zarobíte. Získané peniaze investuje zodpovedne, s nízkym rizikom s výnosom na dlhšie obdobie.Poraďte sa s odborníkom. Zdravie: Zdravý jedálniček dodržiavajte počas celého roka. Výkyvy zdravej a nezdravej stravy sú pre vaše telo zaťažujúce. Aspoň zo začiatku si občas doprajte aj nezdravý pokrm, pretože stopercentná udržateľnosť nie je možná. Láska: Ak sa neviete v láske rozhodnúť medzi dvoma možnosťami, myslite na to, ktorá možnosť vás viac bude rozvíjať v budúcnosti. So spiatočníckou možnosťou sa veľmi rýchlo rozlúčte.

 

Opica

Mesiac Prasaťa (7. november – 8. december 2016) Vždy máte možnosť výberu. Aj keď sa vám to často v živote nezdá, je to tak. Často sa len neviete na vec pozrieť inými očami a v širších súvislostiach. Škola života nikdy nekončí. Kariéra: Akákoľvek pracovná skúsenosť vás posúva vpred. Ak aj nič nedosiahnete, veľmi veľa sa naučíte. Do novej výzvy sa pustite s nadšením. Peniaze: Vaše predstavy o finančnej hojnosti sú skreslené. Zvažujte všetky výdavky a vážte si vami zarobené peniaze, nedávajte ich hneď každému obchodníkovi, ktorý je na vás milý. Nenechajte sa okrádať. Zdravie: Budete slabí. Silu a energiu opäť získate pravidelným odpočinkom a cvičením. Na lieky sa nespoliehajte. Čaj z rozmarínu vás preberie, povzbudí a zlepší vám pamäť. Na dobrý spánok si uvarte lipový čaj. Láska: Uzavreli ste sa do seba a odmietate akékoľvek pozvania na spoločenské akcie. Vyliečte svoje ubolené srdce novými zážitkami, možno nadviažete aj nový priateľský vzťah, ktorý časom prerastie v lásku plnú dôvery a nehy. Mesiac Potkana (9. december 2016 – 8. január 2017) Buďte ostražití, inak padnete do pasce. Zlomyseľní ľudia vás nielen ohovárajú, ale snažia sa vám prekaziť aj vaše plány. Majte oči a uši otvorené, inak očakávajte značné škody. Kariéra: Odmena za úsilie v poslednom období vás neminie. Kariérny rast, výhodná ponuka na zmenu zamestnania alebo finančná odmena. Peniaze: Majte sa na pozore pred finančnými pascami, do ktorých keď vstúpite, nie je návratu späť. Za určitých negatívnych okolností vám hrozí osobný bankrot. Zdravie: Chýba vám fyzická kondícia a preto nezvládate ani psychické vypätie. Pravidelný pohyb je dôležitý aj pre vaše psychické zdravie. Láska: V láske máte na ružiach ustlané. Nebojte sa vstúpiť do manželstva, ak ste na to obidvaja pripravení. Vaše manželstvo bude šťastné. Mesiac Byvola (9. január – 6. február 2017) Tento mesiac bude únavný a práca vám vôbec nepôjde od ruky. Aj keď budete postupovať len pomaly, držte sa svojich cieľov a plánov. Pozor na chyby z nepozornosti. Nepriaznivú situáciu vyriešite bez väčších komplikácií. Kariéra: Zlepšite situáciu v práci šírením dobrej a pozitívnej nálady. Prekážky sa lepšie prekonávajú s úsmevom na tvári, ako s vráskami na čele. Postupujte pomaly, na ceste k úspechu vás nič nemôže zastaviť. Peniaze: Finančne sa vám tento mesiac veľmi dariť nebude. Spoliehajte sa skôr na normálny príjem. S extra príjmami nepočítajte. Zdravie: Pozor na nesprávne užitie liekov. Môže vám to spôsobiť veľké zdravotné komplikácie. Týka sa to najmä pacientov chorých na srdce. Láska: Partnerov čakajú bezdôvodné spory a hádky. Ak nechcú, aby boli tretie osoby úspešné a rozbili im vzťah, musia sa navzájom rešpektovať.

 

Kohút

Mesiac Prasaťa (7. november – 8. december 2016) Hviezda šťastia nebude tento mesiac nad vaším osudom svietiť, ale len blikať. Nezúfajte, všetko sa v najbližšom období zmení. Spoľahnite sa na pomoc partnera a budete ťažiť aj zo svojho spoločenského postavenia. Kariéra: Využite svoju dobrú povesť a pozitívny kredit vo svoj prospech. Rozhliadnite sa okolo seba a zvážte, kde by ste mohli byť najviac užitoční. Nechajte si poradiť od najbližších. Peniaze: Ako príslovie hovorí: Človek by zomrel pre bohatstvo tak, ako vták pre jedlo. Prosím, držte sa ďalej od nelegálnych ziskov, ak sa nechcete chytiť do pasce. Zdravie: Potrápia vás choroby horných dýchacích ciest. Vyhýbajte sa preľudneným miestam a dostatočne oddychujte. Pomôže mäta, skorocel, podbeľ liečivý a sladké drievko. Láska: V zdravom a fungujúcom partnerstve je dôležité navzájom sa chápať a odpustiť si. Buďte tolerantní, veď nikto nie je bez chyby. Slobodní môžu nájsť tento mesiac objekt túžby. Mesiac Potkana (9. december 2016 – 8. január 2017) Cítite podporu mnohých ľudí so spriaznenou dušou a to vás posilňuje. Pozor na financie v spojení so ženou. Nezabúdajte na svoje morálne hodnoty a spravodlivosť. Kariéra: Je vhodný čas na zmenu zamestnania alebo začiatok vlastného podnikania. Pri podnikaní musíte byť dostatočne psychicky odolní, inak vás konkurencia zničí. Peniaze: Váš normálny príjem nebude až taký zlý. Vaše snahy zarobiť peniaze na burze alebo finančných hrách vás privedú na mizinu. Vyhnite sa problémom a investujte voľné peniaze do menej rizikových investičných príležitostí. Zdravie: Hrozí vám vážne zranenie dolných končatín. Nevzdávajte sa svojich snov, nech sú vaše zdravotné obmedzenia akékoľvek. Láska: Prekvapte svoju lásku niečím veľmi osobným. Opäť prebudíte vzájomnú intimitu a posilníte vzájomné puto. Mesiac Byvola (9. január – 6. február 2017) V práci sa budete tento mesiac stretávať s prekážkami, ale získate pomoc od vznešených osôb. Ich priazeň nikdy nezneužívajte a rady, ktoré vám dajú si vážte. Potom problémy čoskoro vyriešite a dokonca sa môžete stať mediálne známou osobou. Kariéra: Budete mať príležitosť ísť na služobnú cestu. Prosím využite aj túto možnosť na získanie lepších schopností a zručností, ktoré v budúcnosti pretavíte do lepších výsledkov. Peniaze: Váš príjem nebude stabilný a dostanete menej, ak ste očakávali. Môžete využiť svoje rezervy, ale za žiadnych okolností si nepožičiavajte od nedôveryhodného zdroja, inak vás to úplne zruinuje. Zdravie: Dodržujte aktívnu životosprávu. Choďte skoro spávať, skoro vstávajte, zacvičte si niekoľkokrát do týždňa a starostlivo si vyberajte jedlo, ktorým posilníte svoj organizmus. Láska: Nie je pre vás vhodný mesiac na uzavretie manželstva. Párom hrozí rozchod. Radšej ani nikam necestujte, predídete rizikám.

 

Pes

Mesiac Prasaťa (7. november – 8. december 2016) Šťastie bude tento mesiac kopírovať vašu kolísavú náladu. Budete rozčarovaní zo sklamania od ľudí, od ktorých ste to nečakali. Nenechajte sa vtiahnuť do intríg a ohovárania, vaše energetické vyžarovanie stmavne. Kariéra: K dokončeniu dlhodobého projektu nemáte ďaleko. Ste plní tvorivej energie, dávajte pozor, aby ste tesne pred úspešným koncom neurobili hlúpu chybu, ktorá by výsledok pokazila. Peniaze: Stabilný aj mimoriadny príjem budú na vysokej úrovni. Užite si svoje ťažko zarobené peniaze podľa seba tak, aby ste mali na čo spomínať, ale aby ste nič nemuseli ľutovať. Zdravie: Dávajte si veľký pozor na to, čo konzumujete. Na cestách by ste sa dokonca mohli priotráviť. Na podporu dobrého trávenia pomôže rebríček obyčajný. Láska: Sexuálne experimentovanie vám neprinesie očakávané uspokojenie. Musíte uľaviť zlomenej duši. Úprimný a láskyplný vzťah vás čoskoro vylieči. Mesiac Potkana (9. december 2016 – 8. január 2017) Šťastie sa o niečo zlepší, čo sa prejaví aj vo vašom živote. Pokračujte v nastúpenej ceste a využite všetky prostriedky na posun vpred. Využite možnosť zúčastniť sa vzdelávacieho kurzu, ktorým si zlepšíte svoje schopnosti a zručnosti. Kariéra: Dajte pokazeným pracovným vzťahom ešte šancu. Nebuďte príliš hrdí, máte na všetkom svoj podiel. Ústretovosťou a úprimným rozhovorom všetko vyriešite. Peniaze: Máte všetky predpoklady k tomu, aby ste uspeli na akciových trhoch. Nechajte sa viesť rozumom, odbornými radami a intuíciou a budete úspešní. Zdravie: Športovanie, cvičenie a pohyb v akomkoľvek počasí je vhodné pre vaše zdravie. Dodržiavajte pitný režim a otužujte sa. Láska: Láska dokáže zázraky. Vyjadrite svoju náklonnosť osobe, ktorú už dlho obdivujete. Nech to dopadne akokoľvek, aspoň budete vedieť, na čom ste. Mesiac Byvola (9. január – 6. február 2017) Stále opakujete dookola tie isté chyby. Osud vám naznačuje, aby ste sa z nich poučili a prestali byť takí dôverčiví. Nenechajte sa viac okrádať a posuniete sa vo svojom živote vpred. Kariéra: Keď vás vaša práca baví, ale máte pocit, že nie ste docenení, nekonajte unáhlene. Zmena zamestnania by bola v tomto období komplikovanejšia, počkajte na priaznivejšie obdobie. Peniaze: Uskromnite sa a obmedzte výdavky na minimum. Ak budú neustále výdavky prevyšovať vaše príjmy, nezabránite stratám a dostanete sa do ešte väčších problémov. Zdravie: Hnev a nenávisť vám spôsobujú vnútorné ochorenia, ktoré sa prejavujú už aj navonok.Tešte sa z maličkostí, nájdete pevnú pôdu pod nohami a nakoniec aj úplne vyzdraviete. Láska: Máte prehnané očakávania na partnera. Klamstvo v láske sa neodpúšťa. Doplatíte naň nielen samotou, ale aj stratou dobrých kamarátov. Vstúpte si do svedomia.

 

Prasa

Mesiac Prasaťa (7. november – 8. december 2016) Strach a predsudky negatívne ovplyvňujú váš život, či už v práci alebo milostnom živote. Ovládnite ich a budete na konci mesiaca sláviť úspech. Za žiadnych okolností sa nepokúšajte uspieť nekalými praktikami. Kariéra: Popri práci je dôležité mať aj záľuby. Niekedy sa záľuba stane aj zdrojom obživy. Porozmýšľajte nad tým, ako trávite svoj voľný čas a čo by sa stalo, keby ste to zmenili. Peniaze: Za žiadnych okolností si od nikoho nepožičiavajte peniaze. Pôžičku by ste len ťažko splácali, radšej sa uskromnite. Vo svete financií ešte máte čo doháňať. Doplňte si vzdelanie, sťažovaním sa na nedostatok peňazí svoj problém nevyriešite. Zdravie: Vaše zdravie je v poriadku, hrozia vám len zranenia z nepozornosti. Ste príliš zabratí do budúcnosti alebo neustále riešite svoju minulosť. Venujte pozornosť prítomnosti a súčasnému okamihu, vyhnete sa zraneniu. Láska: Nezadaní môžu stretnúť vhodného partnera pre svoj život, ale musia si dávať pozor na podvodníkov. Vyhnite sa pochybným miestam, vhodné známosti nájdete na spoločenských akciách na úrovni. Mesiac Potkana (9. december 2016 – 8. január 2017) Stále máte pochybnosti o svojich schopnostiach a zručnostiach. Postupujte krok za krokom, postupne sa k svojmu cieľu prepracujete. Ak však úprimne veríte na zázraky, tento mesiac sa môžu stať skutočnosťou. Kariéra: Zamestnanci majú šancu postúpiť alebo získať inú formu odmeny, iba ak budú usilovne pracovať. Podnikateľom a obchodníkom s nehnuteľnosťami sa bude výnimočne dariť. Peniaze: Stále chcete viac a zo svojich finančných nárokov nechcete ubrať. Pre vašu hrdosť a tvrdohlavosť vám hrozia straty. Nechajte si poradiť. Zdravie: Ak budete musieť prekonať nejaké choroby tento mesiac, nebudú vážne. Viac relaxujte a venujte čas svojej rodine. Cítiť sa milovaný blízkymi osobami je ten najlepší liek na všetky zdravotné ťažkosti. Láska: Doprajte si s partnerom čas, ktorý každý z vás strávi so svojimi priateľmi. Pestovať záľuby, aj keď nie sú spoločné, je dôležité pre každý harmonický vzťah. Žiarlivosťou nič nedosiahnete, iba ak skorý rozchod. Mesiac Byvola (9. január – 6. február 2017) Čakajú na vás nepatrné zmeny v osobnom aj pracovnom živote, ktoré si možno uvedomíte až neskôr. Otvorená myseľ a trpezlivosť vám pomôžu preniesť sa cez nepríjemné pocity a neistotu. Všetko dobre dopadne. Kariéra: V práci musíte urobiť veľmi veľa úloh a pritom si ani neuvedomíte, s akou ľahkosťou prekonávate všetky prekážky a riešite nastolené problémy. Len tak ďalej a odmena v pracovnom živote vás neminie. Peniaze: Peniaze rozhadzujete, kde vás napadne. Priatelia, zábava, zbytočnosti. Radšej si odložte na horšie časy a vyhýbajte sa ľuďom, ktorí vás finančne zneužívajú. Zdravie: Zápaly v ústnej dutine obmedzujú váš život natoľko, že to už musíte riešiť. Kým vyhľadáte odborníka, zmiernite zápaly dostupnými prírodnými liečivami. Láska: Hádkami sa nikdy nič nevyriešilo. Buďte empatickí a vzájomne s partnerom si všetko vysvetlite v pokoji a bez vyhrotených emócií. Povedzte si, čo vám vzájomne na spoločnom živote prekáža a ako by ste to chceli vyriešiť.