Potkan

Mesiac Prasaťa 26.október – 27.november Ak chcete zmeniť svet, začnite od seba. Malými, pomalými krokmi, ale postupujte stále vpred. Dôležité je, aby ste zo všetkého, čo robíte, mali radosť a pociťovali lásku v srdci. Kariéra: Ak neviete, čo chcete ďalej, radšej ostaňte tam kde ste. Peniaze: Investícia do nehnuteľnosti sa vám mnohonásobne vráti. Zdravie: Na rozjasnenie mysle a ducha si vyberte čaj z kvetov. Láska: Ak ste neistí, nebude to pravá láska. Buďte trpezliví a počkajte si na spriaznenú dušu. Mesiac Potkana 28.november – 26.december Nikomu neprezrádzajte svoje sny a plány až kým nebude jasné, že všetko dopadne vo váš prospech. Šťastie je na vašej strane, buďte trpezliví, všetko má svoj čas. Kariéra: Nadbytočnú energiu využite na štúdium a vzdelávanie. Peniaze: Finančne sa bude dariť najmä podnikateľom. Vyhýbajte sa hazardu, môžete prísť o všetko. Zdravie: Príčinou kašľa môže byť aj porucha sleziny. Zharmonizujte ju pomocou bylinných čajov. Láska: Prípadné hádky ukončite hneď v zárodku. Chvíle plné lásky a vášne si užívajte plnými dúškami. Mesiac Byvola 27.december – 25.január Nedajte sa ovládnuť smútkom.Venujte sa rodine a priateľom, ukážu vám, že lásky je na svete dosť a aj vy jej máte vo svojom živote požehnane. Na láske záleží. Kariéra: Očakávajte náročné a problematické pracovné obdobie. Zachovajte si odstup. Peniaze: Finančné príjmy budú nižšie, ako ste očakávali. Obmedzte výdavky, na úspory nesiahajte. Zdravie: Únava a podráždenie naznačujú problémy s močovým mechúrom.Vyhýbajte sa hluku a chráňte si pred zimou najmä uši. Láska: Prekvapte niečím milým svojho partnera. Môžete tak predísť výmene názorov, ktorá vám inak hrozí.

Byvol

Mesiac Prasaťa 26.október – 27.november Naučte sa odpúšťať aj vtedy, keď sa vám nikto neospravedlní. Bremeno hnevu a nevraživosti je každým ďalším dňom ťažšie a ťažšie. Uľahčite si život a odpúšťajte, nechajte to odísť. Kariéra: Váš úspech v práci bude závisieť na iných ľuďoch. Buďte trpezliví. Peniaze: Vyhnite sa neprehľadným finančným transakciám až machináciám. Vyhnete sa stratám. Zdravie: Pre udržanie dobrého zdravia je dôležité pravidelne dopĺňať vitamíny v prírodnej forme. Láska: Nespoliehajte sa na to, že budete navždy spolu. Vážte si čo máte a pracujte na svojom vzťahu každý jeden deň. Mesiac Potkana 28.november – 26.december Ujasnite si, čo chcete dosiahnuť. Niekedy proste nemôže byť ovca celá aj vlk sýty. Stresy vás vyčerpávajú fyzicky aj psychicky. Sú veci, ktoré by mali mať väčšiu prioritu. Kariéra: Ak chcete zmeniť prácu, vyčkajte na priaznivejšie obdobie. Peniaze: Finančný úspech alebo sklamanie nebude vo vašich rukách. Všetko závisí od vývoja trhu. Zdravie: Činnosť pečene podporíte doplnením zinku, horčíka a vitamínu A. Vyhýbajte sa alkoholu, cukru a mastným jedlám. Láska: Nedorozumenia môžu skončiť až trvalými rozchodmi, alebo rozvodmi. Pozor na tretie strany. Mesiac Byvola 27.december – 25.január Len ten čo nič nerobí, nič nepokazí. Až keď budete pevne stáť za svojimi snami, tak ich dosiahnete. Nenechajte sa ničím odradiť. Nikdy sa nevzdávajte. Kariéra: Pri snahe presadiť nové pracovné podnety sa obrňte trpezlivosťou. Peniaze: Požičajte si len od rodiny alebo dobrých priateľov. Nevýhodné podmienky pôžičky by vás mohli zruinovať. Zdravie: Nedostatok vitamínov doplňte z prírodných a overených zdrojov. Láska: Snažte sa partnerovi ukázať, ako vám na prosperite vzťahu záleží. Romantické gesto poteší vždy.

Tiger

Mesiac Prasaťa 26.október – 27.november Myslíte si, že ak budete úspešní, budete aj šťastní? Peniaze vás šťastnými neurobia, uvedomte si na čom naozaj záleží a podporujte vo svojom živote trvalé hodnoty. Kariéra: Je dôležité, aby ste robili to, čo vás baví a napĺňa šťastím. Robte to naplno. Peniaze: Vyhnite sa hazardným hrám. Pri väčšej investícii sa poraďte s odborníkom. Zdravie: Spoliehajte sa na svoje telo a reagujte na všetky jeho zmeny a odchýlky vo fungovaní. Láska: Vzájomná úcta partnerov je v dobre fungujúcom vzťahu veľmi dôležitá. Mesiac Potkana 28.november – 26.december Realistický pohľad na svet vás môže zachrániť. Pred krachom finančným, osobným aj spoločenským. Dôverujte len naozaj overeným ľuďom a zbytočne sa nezamotajte do rozhovorov o budúcnosti. Kariéra: Problémy vás budú spomaľovať. Neustupujte zo svojich cieľov a plánov. Peniaze: S negatívnym rozdielom medzi príjmami a výdavkami sa len ťažko budete vyrovnávať. Snažte sa o rovnovážnu bilanciu. Zdravie: Venujte sa duševnej očiste, aby ste sa vyhli zdravotným problémom v budúcnosti. Láska: Očakávajte dobré správy, ale budete sa musieť o šťastný koniec aj trochu pričiniť. Mesiac Byvola 27.december – 25.január Cesta učenia nie je vždy ľahká a niekedy si musíte prejsť vlastnou tŕnistou cestou, aby sa vám otvorili oči. Budete si ňou prechádzať dovtedy, kým sa nenaučíte to, čo máte. Kariéra: Nič neodkladajte na neskôr. Inak sa dostanete do časového sklzu, ktorý už nedobehnete. Peniaze: Náročné obdobie zavŕšite úspechom len vtedy, ak sa budete držať plánu. Zdravie: Pre dobrú funkciu srdca doplňte horčík, ktorý je v sóji, klíčkoch či melase. Pomôže aj primeraný pohyb. Láska: Nevera a hra na dve strany vo vašom živote nemajú čo robiť. Zamyslite sa nad svojím konaním.

Zajac

Mesiac Prasaťa 26.október – 27.november Základom pre dobrý a šťastný život sú harmonické vzťahy s vašou rodinou, priateľmi, prípadne komunitou. Je to celoživotná práca, ktorá nie je ľahká. Ale bez nej nebudete šťastní. Kariéra: Je čas, opýtať sa šéfa na nové výzvy a zvýšenie platu. Kto sa neopýta, nemá. Peniaze: Spoľahnite sa na rodinu či priateľov, ak si potrebujete požičať. Zdravie: Duchovný rozvoj je pre vaše zdravie rovnako dôležitý ako fyzický. Láska: S partnerom si vzájomne pomáhajte a podržte jeden druhého v ťažkých chvíľach. Mesiac Potkana 28.november – 26.december Nenechajte sa vyviesť z rovnováhy a predvídajte reakcie na svoje činy a rozhodnutia. Ak príliš rozvírite pokojnú hladinu, môžete skončiť pod vodou bez možnosti nadýchnutia. Kariéra: Môžete sa pustiť aj do náročných úloh. Ak sa posnažíte stihnete aj zameškané povinnosti. Peniaze: Akciové trhy vám budú hrať do kariet, ale všetko s mierou. Inak prídete o všetko. Zdravie: Pozor na zranenia z nepozornosti. Ohrozené sú najmä ženy. Láska: Nezadaní majú pred sebou turbulentné obdobie plné citov a lásky. Na sobáš si zvoľte vhodnejšie obdobie. Mesiac Byvola 27.december – 25.január Je čas na trochu spomínania a nostalgie. Nehodnoťte svoje činy a rozhodnutia, skôr sa pozrite na to, čo všetko ste dokázali. Netlačte na pílu, všetko príde v pravý čas. Kariéra: Všetky úspechy si budete musieť tvrdo vydrieť. Dôležité je, že sa posúvate vpred. Peniaze: Takzvaní priatelia vás pripravia aj o posledné úspory, ak si nedáte lepší pozor. Zdravie: Dbajte o svoju bezpečnosť ako aj o bezpečnosť svojich blízkych. Alkohol za volant nepatrí. Láska: Nedajte sa vyprovokovať. Aj tie najnáročnejšie situácie riešte s odstupom a chladnou hlavou.

Drak

Mesiac Prasaťa 26.október – 27.november Nežite vo svojej minulosti a ani vo vzdialenej budúcnosti. Pozrite sa na dnešný deň a využite ho naplno. Naplno pracujte, naplno oddychujte, naplno robte to, čo vám robí radosť. Kariéra: Prišiel čas na zmenu. Tešte sa na nové a lepšie zajtrajšky. Peniaze: Ak ste si našetrili, pravdepodobne budete tento mesiac úspory potrebovať. Zdravie: Elán a energia do života vám nechýbajú. Postarajte sa o zdravie svojej rodiny. Láska: Zbytočne sa zaoberáte vecami, ktoré neviete ovplyvniť. Svoju časť ste urobili, teraz je to na vašom partnerovi. Myslite pozitívne. Mesiac Potkana 28.november – 26.december Nezabúdajte na dobrú náladu a úsmev na tvári. Všetko zlé je na niečo dobré, ale pozitívne myslenie vás aj v ťažkých časoch dobije energiou. Snažte sa o vnútornú harmóniu. Kariéra: Prekážky a intrigy vás spomalia v nastolenom tempe. Nedajte sa odradiť ani znechutiť. Peniaze: Vo finančnej oblasti sa nedokážete presadiť tak, ako by ste chceli. Buďte trpezliví a vytrvalí. Zdravie: Vyhýbajte sa preplneným priestorom, aby ste sa vyhli ochoreniam horných dýchacích ciest. Láska: Otvorená a zmierlivá komunikácia bude kľúčová pri riešení problémov vo vzťahoch. Mesiac Byvola 27.december – 25.január Obavy a strach nemajú vo vašom živote čo robiť. Dôvera v seba samého vás posunie do nečakaných výšin. Pozor na samoľúbosť a namyslenosť, so zdravým sebavedomím nemajú nič spoločné. Kariéra: Všetko stihnete urobiť skôr, ako ste si naplánovali. Voľný čas venujte štúdiu alebo pomôžte kolegom. Peniaze: Do riskantných projektov sa nevrhajte naslepo. Všetko si vopred overte, inak vám hrozí krach. Zdravie: Pocítite úzke prepojenie medzi fyzickým a psychickým telom. Počúvajte svoje vnútro. Láska: Buďte otvorení novým stretnutiam, obohatí to nielen vás, ale aj váš vzťah.

Had

Mesiac Prasaťa 26.október – 27.november Tento mesiac na vás čaká prekvapenie, aké ste nečakali. Buďte vďační za všetko čo vo svojom živote máte a prídu ešte krajšie veci, pocity a zážitky. Kariéra: Vzťahy s klientmi a obchodnými partnermi sú kľúčové pre ďalší biznis. Postarajte sa o to. Peniaze: Ak si niekto od vás chce požičať, dohodnite si splácanie pôžičky vopred. Aj keď ste rodina. Zdravie: Prečistite a zharmonizujte si telo a orgány očistnou kúrou podľa piatich elementov. Láska: Ak ten druhý s vami nechce byť, nesmúťte. Život má pre vás pripravené niečo krajšie. Mesiac Potkana 28.november – 26.december Ak vám niekto opakovane ubližuje, zastavte to. Vyjadrite sa jasne, ktoré správanie vám vadí a ubližuje vám. Ak sa situácia nezmení, vylúčte túto osobu zo svojho života. Kariéra: Pridajte v pracovnom tempe, úspech máte na dosah. Sústreďte sa na svoj cieľ. Peniaze: Niekto nie je taký bohatý, aby si kupoval lacné veci. Zainvestujte do kvality. Zdravie: Čerstvý vzduch, aj keď je studený, vám prospeje. Vyčistite si myseľ v prírode. Láska: Prehnaná žiarlivosť je pre harmonický vzťah deštrukčná. Dôvera oslobodzuje. Mesiac Byvola 27.december – 25.január Pretvárka sa ešte nikdy nikomu nevyplatila. Buďte úprimní nielen k sebe, ale aj k svojmu okoliu. Neviete, čo chcete? Pozrite sa do svojho vnútra a nedajte sa nikým manipulovať a ovplyvňovať. Kariéra: Pracovné povinnosti budete vykonávať s nechuťou. Prekonajte sa, myslite na svoj cieľ. Peniaze: Myslite viac na budúcnosť ako na zábavu. Z príjmov si pravidelne odkladajte určitú čiastku. Zdravie: Relaxujte, oddychujte, choďte na masáž alebo do sauny. Láska: Párom hrozí rozchod a podvody. Teraz neuzatvárajte manželstvá. Novovzniknuté vzťahy dlho nevydržia.

Kôň

Mesiac Prasaťa 26.október – 27.november Ak máte pred sebou veľké rozhodnutie, zachovajte si chladnú hlavu. Panika či stres nie sú dobrí radcovia. Spomaľte, počúvajte svoje vnútro, určite sa rozhodnete správne. Kariéra: Venujte pozornosť detailom, aby ste nespravili chybu, ktorá vás bude mrzieť. Peniaze: Míňajte s rozumom. Zo zarobených peňazí by ste si každý mesiac mali určitú čiastku odložiť. Zdravie: Cvičte, dýchajte, meditujte a spoznávajte svoje vlastné telo a zároveň aj svoju myseľ a dušu. Láska: Nezadaní majú šancu stretnúť spriaznenú dušu. Buďte aktívni na spoločenských podujatiach. Mesiac Potkana 28.november – 26.december Nenechajte sa vtiahnuť do paniky a depresie a všetko dobre dopadne. Nebojte sa zlomyseľných a závistlivých ľudí, vlastné konanie ich dobehne a vy budete napokon sláviť úspech. Kariéra: Problémy sú na to, aby ste ich vyriešili. Nie na to, aby vás zastavili a paralyzovali. Peniaze: Vo finančnej oblasti sa vám neveľmi darí. S investíciami počkajte na priaznivejšie obdobie. Zdravie: Bolesti hlavy prekonáte výdatným pitným režimom a venovaním sa sebe samému. Odbúrajte stres relaxovaním. Láska: Ak už dlhšie uvažujete nad svadbou, je ideálny čas na žiadosť o ruku. Vydaté ženy môžu ľahko otehotnieť. Mesiac Byvola 27.december – 25.január Neunáhlite sa. Využite až tú príležitosť, ktorú vnútorne vyhodnotíte za najlepšiu. Nedajte sa zlákať na pozlátko a sľuby. Kariéra: Ak vás práca neuspokojuje a nie ste v nej šťastní, vyberte sa inou cestou. Peniaze: Prácu s peniazmi obmedzte na minimum. Nepredvídané výdavky by mohli byť nečakane vysoké. Zdravie: Pozor na zranenia dolných končatín. Bolesti chrbta hrozia najmä starším ženám. Láska: Nezadaní nájdu spriaznenú dušu v spoločnosti. Buďte aktívni na spoločenských podujatiach.

Koza

Mesiac Prasaťa 26.október – 27.november Nepremeškajte svoju šancu a buďte v strehu. Nezaoberajte sa zákernými ľuďmi, ktorí vám závidia. Ani im neželajte nič zlé. Rozdávajte lásku a pozitívnu energiu všade okolo vás. Kariéra: Problémy v pracovnom kolektíve vyriešte diskrétne. Inak sa vzťahy trvalo poškodia. Peniaze: Podporte šťastie v peniazoch symbolmifengshui umiestnenými na juhovýchode. Zdravie: Hlboko vo vlastnej duši, vo svojej podstate sa skrýva nekonečná múdrosť, ktorá je schopná liečiť. Láska: Dokonalé je nudné. Nesnažte sa o dokonalý vzťah. Buďte radšej veselí a obaja šťastní. Mesiac Potkana 28.november – 26.december Raz za čas je dôležité, aby ste si nastavili zrkadlo. Idete správnym smerom vo svojom živote? Sebareflexia je pre váš ďalší posun v živote veľmi dôležitá. Kariéra: Nikto nie je dokonalý, ani vy. Pozrite sa pravde do očía prestaňte všetkých komandovať. Peniaze: Väčšie nákupy odložte na priaznivejšie obdobie. Na úspory nesiahajte. Zdravie: Prípadné choroby rýchlo prekonáte. Nech sa o vás postarajú vaši najbližší. Láska: Ak ste vystresovaní z práce, neprenášajte nervozitu aj na svojich najbližších. Buďte otvorení vzájomnej pomoci. Mesiac Byvola 27.december – 25.január Náročné prekážky zvládnete len vtedy, ak budete plne sústredení a pokojní. Berte jednu vec za druhou, postupnosť je dôležitá. Buďte pozitívni. Kariéra: Môžete sa spoľahnúť na svoje schopnosti aj pri kritických situáciách. Buďte v strehu. Peniaze: Dajte si pozor, aby ste nepadli podvodníkom do pasce. Buďte obozretní najmä pri nákupoch. Zdravie: Chronické choroby sa môžu znovu ohlásiť. Ak nie ste spokojní s liečbou, vymeňte lekára. Láska: Máte na ružiach ustlané. Užívajte si vzácne chvíle dokonalej harmónie.

Opica

Mesiac Prasaťa 26.október – 27.november Zmeňte vnútorné nastavenie z negatívneho na pozitívny. Počúvajte svoje srdce, dobre vám poradí. Zlomyseľných ľudí ignorujte, ale dávajte si na ich činy pozor. Kariéra: Prekážky v práci prekonáte ľahšie, ak si poviete, že všetko zvládnete. Zaujmite pozitívny postoj. Peniaze: Ten, kto drží peniaze, strachuje sa o ne a nedokáže sa podeliť, dostane tiež iba to, čo vysiela. Finančné stresy. Zdravie: Čerstvý vzduch v horách alebo pri mori rozširuje a prečisťuje dýchacie cesty v pľúcach. Láska: Symboly lásky fengshui umiestnené na juhozápade pomôžu existujúcim vzťahom, prípadne pritiahnu do vášho života nové. Mesiac Potkana 28.november – 26.december Neplačte nad rozliatym mliekom. Koncentrujte sa na zásadné veci a nezaoberajte sa s maličkosťami. Stojte pevne oboma nohami na zemi a buďte pripravení využiť svoju šancu. Kariéra: Zaspali ste na vavrínoch, svet je už úplne inde. Doštudujte si potrebné vedomosti a zručnosti. Peniaze: Zmeňte myslenie a skôr ako začnete hľadať, kde viac zarobiť, zamyslite sa nad znížením výdavkov. Zdravie: Pravidelný a primeraný pohyb je kľúčový pre správne fungovanie tela a mysle. Láska: V láske sa bude dariť najmä nezadaným. Pozor na tretie osoby. Mesiac Byvola 27.december – 25.január Zradu blízkej osoby ponesiete ťažko, ale taký je život. Majte na pamäti svoje ciele a plány. Buďte so svojou rodinou a skutočnými priateľmi. Kariéra: Pracovné úspechy povedú k odmene. Úspech oslávte a pracujte usilovne aj naďalej. Peniaze: Riskantné operácie vám môžu vyjsť, ale držte sa pri zemi. Nechajte si poradiť dôveryhodným odborníkom. Zdravie: Odborník vám dobre poradí. Držte sa jeho inštrukcií a skoro budete plní sily. Láska: Ľúbostný románik v práci nedopadne dobre. Držte si odstup alebo zmeňte pôsobisko.

Kohút

Mesiac Prasaťa 26.október – 27.november Ľudia, s ktorými trávite najviac času, ovplyvňujú vaše myslenie. Obklopte sa pozitívnymi ľuďmi s dobrým srdcom, prirodzene ich začnete nasledovať v ich zmýšľaní a konaní. Kariéra: Všetko, na čo siahnete sa vám úspešne podarí doviesť do úspešného konca. Peniaze: Pracovne, kariérne, ale aj vo financiách sa vám tento mesiac bude výnimočne dariť. Zdravie: Slezina vyrába energiu pre celé telo a riadi metabolizmus tekutín. Harmonizujte jej činnosť. Láska: Očakávajte nepríjemné hádky s partnerom ohľadom vašej širšej rodiny. Venujte čas hlavne svojim blízkym. Mesiac Potkana 28.november – 26.december Ak ste sa nechali priveľmi vtiahnuť do problémov iných, tak z toho čo najrýchlejšie vycúvajte. Aj tá najúprimnejšia a najlepšie mienená rada by sa mohla v budúcnosti obrátiť proti vám. Kariéra: Vaše výkony a dobré výsledky neušli pozornosti vašich nadriadených, čakajte odmenu. Peniaze: Okrem pochvaly a uznania od nadriadených očakávajte mimoriadne finančné ohodnotenie. Zdravie: Je podstatné, kto nám jedlo pripravuje a s akým zámerom. Dôležité je aj to čo jeme, kedy to jeme a ako rýchlo. Láska: Spoznáte niekoho, s kým budete môcť začať serióznu a dlhodobú známosť. Mesiac Byvola 27.december – 25.január Oficiálne záležitosti riešte s chladnou hlavou, žiadne pripomienky neberte príliš osobne. Kritikou sa nikam neposuniete, lepšie bude hľadať spoločný kompromis. Kariéra: Kvôli novým pravidlám budete musieť čeliť nepredvídaným pracovným prekážkam a problémom. Peniaze: S financiami budete veľmi spokojní, najmä ak podnikáte. Zdravie: Pri bolestiach žalúdka často pomáha zápar zmedovky alebo harmančeka. Láska: Berte svoju rodinu ako prvú prioritu. Prípadné hádky ustojíte s prehľadom.

Pes

Mesiac Prasaťa 26.október – 27.november Je vhodný čas na razantné činy. Všetko starostlivo naplánujte a doprajte si ešte chvíľu času na dotiahnutie všetkých detailov. Kariéra: Ak chcete vo svojej kariére napredovať, musíte prestať prešľapovať na jednom mieste. Peniaze: Cítite finančne nedocenení, prišiel čas s tým niečo urobiť. Zdravie: Nájdite hlbšiu príčinu vonkajších symptómov a odstráňte ju, aby životná energia mohla nerušene prúdiť. Láska: Srší z vás charizma a priťahujete všetkých okolo seba. Zadaní, dávajte si pozor. Mesiac Potkana 28.november – 26.december Zapracujte na svojom sebavedomí, prestaňte prešľapovať v kúte a nebojte sa naplno prejaviť. Máte veľké šance na úspech. Dodržujte zákony a počúvajte svoje vnútro. Kariéra: Úspešne dokončíte aj náročné úlohy. Podnikatelia uzatvoria výhodné obchody. Peniaze: Možno máte viac, než ste chceli, ale nemusí to tak zostať navždy. Myslite na horšie časy. Zdravie: Slabosť v končatinách sa spája so slezinou. Pomôže vám aj akupunktúra. Láska: Máte pred sebou veľmi krásny, láskyplný mesiac. Najmä prvé dva týždne budú doslova pretkané citmi a intímnosťami. Mesiac Byvola 27.december – 25.január Čaká vás obdobie, ktoré bude namáhavé a vyčerpávajúce po každej stránke. Môžete sa spoľahnúť na podporu mudrcov, aj vašich najbližších. S pozitívnym myslením všetko zvládnete. Kariéra: Je vhodný čas zmeniť zamestnanie alebo začať s podnikaním. Peniaze: Vo finančnej oblasti sa vám bude dariť, očakávajte príjem, s ktorým ste vôbec nerátali. Zdravie: Pri psychickej záťaži je dôležité odpočívať aktívne, ale aj v pokoji relaxovať. Zájdite si na masáž. Láska: Máte šancu stretnúť svojho životného partnera, preto sa spoločensky aktivizujte a choďte medzi ľudí.

Prasa

Mesiac Prasaťa 26.október – 27.november Šťastie je vám naklonené, tak sa vyhýbajte zbytočným hádkam. Ak stretnete závistlivého človeka, ktorý sa vám bude snažiť znepríjemniť život, nevšímajte si jeho žiarlivosť a postupujte za svojimi snami. Kariéra: Budete spokojní a vyrovnaní, všetky problémy zvládnete hravo a nadriadených veľmi potešíte. Peniaze: Správna investícia vám môže zmeniť život. Poraďte sa s odborníkom. Zdravie: Ochorenia očí môžu indikovať problémy v pečeni. Doplňte výživu krvi. Láska: V láske radšej nič neriskujte, stratili by ste ťažko nadobudnuté istoty. Mesiac Potkana 28.november – 26.december Využite vašu inteligenciu a energiu k tomu, aby ste svoje nápady podporili praktickou stránkou, stabilitou a zdravým rozumom. Inak budete len rojko s nesplnenými snami. Kariéra: Venujte čas hlavne dokončeniu všetkých restov, navrhnite nové plány a dbajte na detaily. Peniaze: Ak už nejaký čas uvažujete o určitých finančných transakciách, tak teraz je najlepšie to využiť. Zdravie: Proti začervenaniu, svrbeniu a páleniu pokožky pomôžu bylinné odvary a vyhýbanie sa štipľavému jedlu. Láska: Nezabúdajte na dotyky a empatiu. Dobrodružstvo radšej odložte na neskôr a venujte svoj čas partnerovi. Mesiac Byvola 27.december – 25.január Buď chcete byť úplne slobodní, alebo zvolíte cestu diplomacie a budete hľadať zlatú strednú cestu. Dajte si pozor na vlastnú pomstychtivosť a buďte viac otvorení. Kariéra: Na pracovisku sa vám darí avšak pozor na krehké vzťahy s určitými kolegami. Peniaze: S financiami to bude ako na hojdačke. Venujte sa ich spravovaniu dlhodobo, aby ste predišli krachu. Zdravie: Dodržujte pitný režim. Na zlepšenie činnosti obličiek vyskúšajte bylinné čaje. Láska: Pozor na nedorozumenia v rodine. Hádky ukončite čo najskôr, nebuďte zbytočne samoľúbi.